5 عادت روزانه از کیانو ریوز

5 عادت روزانه از کیانو ریوز

ترجمه اختصاصی از مجله گول کست By Lindsay Tigar -April 29, 2019

چیزی در مورد کیانو ریوز وجود دارد ، فکر نمی کنید؟ دوست داشتنی در دوربین ، صرف نظر از نقشی که دارد ، او از دهه 1990 محبوب مردان و زنان است.

این بازیگر ، کارگردان ، تهیه کننده و نوازنده بیشتر به خاطر کار در مجموعه های The Matrix و همچنین حق رای دادن Bill و Ted و سری John Wick و تریلرهایی مانند Point Break ، Speed و The Devil’s Advocate شناخته می شود. او اغلب به دلیل تطبیق پذیری و باورپذیری اش در بسیاری از ژانرها و بخش ها مورد ستایش قرار گرفته است.

در کمال تعجب ، این نام خانوادگی هیچگاه از گلدن گلوب یا جوایز اسکار نامزد دریافت نکرده است – اما او در بسیاری از رسانه ها به تولید ، بازی و خلق هنر ادامه می دهد. با دارایی خالص 360 میلیون دلار ، او مطمئناً کاری را درست انجام می دهد – و برخی از عادات مطابقت با نبوغ خود را دارد که می توانید آنها را بدزدید:

از هر دست بدی پس میگیری

وقتی به ثروت مشخصی مانند ریوز رسیدید ، از راه های مختلفی می توانید از طریق امور مالی پیش بروید. در حالی که برخی در آینده یا در نسل های بعدی خود سرمایه گذاری می کنند ، دیگران تلاش می کنند و به افراد غریبه یا خیریه کمک می کنند. طبق مصاحبه با رولینگ استون ، ریوز دومی را انتخاب می کند ، ثروت خود را هر زمان ممکن – حتی در هتل – گسترش می دهد.

این ستاره فروتن اغلب در سوار مترو در نیویورک دیده می شود و معروف است که کمک های خیرخواهانه خود را از طریق یک خیریه خصوصی انجام می دهد تا توجه خود را جلب نکند. در آوریل 2019 ، ریوز در کمک به مسافران هموطن هنگام پرواز  خبرساز شد.

ریوز همچنین برای رویکرد خود در قبال پرداخت فیلم های دنباله ای ماتریکس خبرساز شد: او دوباره در مورد قراردادش مذاکره کرد تا خدمه سهمی از هزینه او را بدست آورند – ده ها میلیون هزینه برای او داشت. وقتی او در The Devil’s Advocate اجرا کرد ، دستمزد کمی گرفت تا تهیه کنندگان بتوانند آل پاچینو را استخدام کنند.

او صاحب سکوت خود است

ریوز شهرت سکوت در صحنه فیلمبرداری را دارد – چیزی که بسیاری از بازیگران پس از کار با او در مورد آن صحبت کرده اند. او نه تنها بسیار فداکار است ، بلکه تمایل دارد که خود را حفظ کند ، بدون اینکه دیگران وارد کار شوند ، کار خود را بهبود ببخشد.

فرانسیس لارنس ، کارگردان کنستانتین ، تجربه خود را در همکاری با ریوز با تایم به اشتراک گذاشت: “آیا من واقعاً کیانو را پس از کار با او می شناسم؟ نه. من چیزهایی در مورد او می دانم: او سخت کوش است ، سخاوتمند است ، او یک پسر شیرین  است. اما همه چیز فقط در سطح ظاهر است. ”

حتی مدیر او ، اروین استوف ، که از 13 سالگی ریوز مدیریت حرفه خود را بر عهده داشته است ، او را فردی خجالتی توصیف می کند. او راهی برای دور نگه داشتن خود از افراد دیگر دارد. شما ممکن است مانند ریوز باشید – بیشتر یک فرد درونگراست ، نه یک برون گرا. یا می توانید برعکس باشید.

هر اتفاقی که باشد ، درس اینجا است که در سکوت فرو رفته اید و یاد می گیرید که چگونه در کار خود وقت بگذرانید. شما هرگز نمی دانید که چه شگفتی هایی را در این کار خواهید یافت.

او سرنوشت دارد

تقریباً با توجه به اینکه برای موفقیت ، باید بتوانید خود را مسئول بدانید. ریوز شاهدی بر این حقیقت است ، با توجه به اینکه اغلب او را ثابت قدم و البته لجباز می دانند.

بدلکار ماتریکس و کارگردان مشترک جان ویک ، چاد استاهلسکی به وضوح کار با ریوز را دوست دارند. استاهلسکی می گوید میزان فداکاری او بسیار نادر است.

“این هیچ ارتباطی با تنبل بودن یا خجالتی بودن ندارد. این یک انتخاب است. این در مورد سطح متعهدی است که یک بازیگر یا بازیگر می خواهد برای یک پروژه متعهد شود. کیانو حاضر است شش ماه از وقت خود را برای یادگیری یک نقش بگذارد. بعضی از افراد سعی می کنند فیلم دیگری را تهیه کنند یا دو کار کنند. هنگامی که برای اولین بار با او ملاقات کردم او جراحی شده بود و او در این انبار بزرگ سرد و کونگ فو در حال انجام کراگن بریس بود. من می دانستم که او یک پسر جدی است. این استاندارد را برای بقیه روابط ما تعیین می کند. کاری که کیانو در آن ویدئو انجام می دهد از نظر رقابتی چشمگیر است. اسلحه واقعی ، گلوله واقعی ، اصابت اهداف واقعی. اگر به او گفتید برو قلاب دوزی را یاد بگیرد ، او می رود و در این کار متخصص است.

او اجازه می دهد مرگ – بله ، مرگ – او را تحریک کند

ممکن است کمی عذاب آور به نظر برسد اما واقعیت این است که همه ما روزی عبور خواهیم کرد. و از نظر ریوز ، این دلیل کافی است که هم اکنون بزرگ زندگی کند. همانطور که وی در مصاحبه با مجله مردانه گفت: “تو خواهی مرد – چیزهایی درست کن.”

ریوز بیش از این سهم منفی  زندگی شخصی خود را در دوست دختر و نوزادشان از دو دهه پیش دیده است. برای ریوز مدتی طول کشید تا درک کند که مانند بقیه ، او در حال پیر شدن است – و اگر می خواهد “ادامه بدهد ، ادامه بده” ، مهم نیست که باید جلو برود ، مهم نیست. “من همه موارد کلیشه ای هستم ، و شرم آور است. همه آنها هستند. فقط ، … اوه خدای من خوب. زمان کجا رفت؟ چطور اوضاع در حال تغییر است؟ چقدر وقتم مونده؟ من چه کاری نکردم؟ ”

او همیشه برای حرفه خود می جنگد

یکی از مهمترین درسهای شغلی که باید بخاطر بسپارید اهمیت بزرگترین طرفدار خودتان بودن است. از آنجا که در نهایت ، شما مسئول خودتان هستید ، این یک مانترا قدرتمند است – و آن چیزی است که ریوز مجسم می کند . او ناامیدهای زیادی داشته است ، اما برای آنچه می داند لیاقتش را دارد ایستاده است.

ریوز به Esquire گفت: “شما همیشه برای یک شغل می جنگید.” “منظور من ، چند نفر هستند که [لازم نیست نگران باشند] … نه: شما همیشه برای یک شغل می جنگید.”