چهار حقیقت در مورد شجاعت در رهبری

چهار حقیقت در مورد شجاعت در رهبری 

نرجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت  | 

آیا تاکنون نام ادی ریکن بکر را شنیده اید؟ او ممکن است کمترین و کم گزارش شده ترین قهرمان آمریکایی از همه باشد.

دستاوردها را در نظر بگیرید: او به عنوان یک اتومبیل رکورد سرعت جهانی را در دیتونا در سال 1914 به ثبت رساند. در جنگ جهانی اول ، او بالاترین تعداد پیروزی های هوایی را علیه آلمان ها ثبت کرد. در جنگ جهانی دوم ، در حالی که به عنوان مشاور ویژه وزیر جنگ مشغول خدمت بود ، از سانحه هواپیما بر فراز اقیانوس آرام جان سالم به در برد و 22 روز را بر روی قایق شناور گذراند.

می توانید شجاعت را تصور کنید !؟ رسیدن به یک چالش هرگز از نظر جسمی ، روحی و اقتصادی از نظر ریکن بکر مشکل بزرگی نبود. هنگامی که او 12 ساله بود ، پدرش درگذشت و او مدرسه را ترک کرد و نان آور اصلی خانواده شد. قدرت نهایی او به عنوان یک خلبان جنگنده باعث شد مطبوعات او را “آس آس های آمریکایی” لقب دهند.

وی گفت: “شجاعت همان کاری است که شما از انجام آن می ترسید.” “هیچ شجاعتی وجود ندارد مگر اینکه شما بترسید.”

این نگرش پس از جنگ جهانی اول به خوبی در خدمت آس آس ها بود. در سال 1933 ، وی معاون رئیس حمل و نقل هوایی شرق (بعدا خطوط هوایی شرقی) شد. در آن زمان همه شرکت های هواپیمایی فقط به این دلیل وجود داشتند که توسط دولت یارانه پرداخت می شدند. اما ریکنباکر فکر کرد که آنها باید خودکفا باشند. او تصمیم گرفت که نحوه تجارت شرکت را کاملاً تغییر دهد. طی دو سال او شرق را سودآور کرد ، اولین بار در تاریخ هواپیمایی. وی 30 سال هدایت شرقی را با موفقیت ادامه داد تا اینکه در 73 سالگی بازنشسته شد. هنگامی که 10 سال بعد درگذشت ، پسرش ویلیام نوشت: “اگر او شعاری داشت ، این جمله ای بود که من هزار بار شنیده ام:” من مثل یک گربه وحشی می جنگم! ”

اکنون این یک رهبر است. وقتی به زندگی ادی ریکن بکر نگاه می کنید ، می توانید شهامت زیادی را ببینید. مشاهده آن در قهرمانانی های جنگ آسان است ، اما در هر رهبر بزرگی در تجارت ، دولت یا کلیسا نیز وجود دارد. هر زمان که پیشرفت قابل ملاحظه ای در یک سازمان مشاهده می کنید ، می دانید که رهبر تصمیمات شجاعانه ای اتخاذ می کند.

موقعیت رهبری به شخص جسارت نمی بخشد ، اما شجاعت می تواند وی را به سمت رهبری سوق دهد.

همانطور که تصمیمات ، چالش ها ، خطرات و تغییراتی که پیش روی شما و سازمان شما است را در نظر می گیرید ، این چهار حقیقت راجع به شجاعت را بشناسید.

1. شجاعت با نبردی درونی آغاز می شود.

هر آزمایشی که به عنوان رهبر با آن روبرو هستید از درون شما آغاز می شود. آزمون شجاعت تفاوتی ندارد. همانطور که روان درمانگر شلدون کوپ خاطرنشان می کند ، “همه نبردهای مهم در درون خود ما انجام می شود.” شجاعت نبود ترس است. این کاری است که شما از انجام آن می ترسید. این قدرت این را دارد که آشنا را رها کند و به قلمرو جدیدی راه یابد. این در مورد Rickenbacker صادق بود ، و در مورد شما نیز می تواند صادق باشد.

2. شجاعت درست کردن کارهاست ، نه فقط صاف کردن آنها.

مارتین لوتر کینگ ، جونیور اعلام کرد ، “معیار نهایی یک مرد جایی نیست که در لحظات راحتی و راحتی در آن بایستد ، بلکه جایی است که در زمان چالش و جنجال بایستد.” رهبران بزرگ مهارت های خوبی در افراد دارند و می توانند مردم را وادار به سازش و همکاری کنند. اما در صورت لزوم موضع گیری نیز می کنند.

شجاعت با اصل برخورد می کند ، نه با ادراک. اگر توانایی دیدن زمان ایستادن و اطمینان به انجام آن را ندارید ، هرگز یک رهبر موثر نخواهید بود. تعهد شما به توانایی ها باید بیشتر از آرزوی دلجویی از دیگران باشد.

3. شجاعت در یک رهبر باعث تعهد پیروان می شود.

بیلی گراهام گفت: “شجاعت مسری است.” “وقتی یک مرد شجاع موضع می گیرد ، ستون فقرات دیگران سفت می شود.” نشان دادن شجاعت توسط هر شخصی دیگران را تشویق می کند. اما نشان دادن شجاعت توسط یک رهبر باعث ایجاد انگیزه می شود. این باعث می شود مردم بخواهند او را دنبال کنند. دوستم جیم ملادو توضیح می دهد ، “رهبری بیان شجاعتی است که مردم را مجبور به انجام کار درست می کند.”

4. زندگی شما متناسب با شجاعت شما گسترش می یابد.

ترس یک رهبر را محدود می کند ، اما شجاعت نتیجه عکس دارد. درها را باز می کند ، و این یکی از شگفت انگیزترین مزایای آن است. شاید به همین دلیل است که جان هنری نیومن ، الهیات انگلیسی گفت: “از این نترسید که زندگی شما به پایان می رسد اما بترسید هرگز آغاز نشود.” شجاعت نه تنها شروع خوبی به شما می دهد بلکه آینده بهتری را نیز فراهم می کند.

آنچه مسخره است این است که کسانی که جرات ریسک پذیری ندارند و کسانی که این کار را می کنند ، همان ترس را در زندگی تجربه می کنند. تنها تفاوت این است که کسانی که شانس نمی آورند نگران چیزهای بی اهمیت هستند.