5 مرحله ساده برای شارژ خلاقیت شما…

5 مرحله ساده برای شارژ خلاقیت شما…

ترجمه اختصاصی مقاله مجله گول کست

در دنیای تناقض ، تنش ، مبارزه و سردرگمی ، الهام گرفتن و ارائه ایده های جدید بسیار دشوار است – حتی جنون آمیز. گرچه این نگرانی ویژه ای برای ماست که باید برای امرار معاش خود خلاقیت ایجاد کنیم ، اما همچنین برای هر کسی که می خواهد اثر خلاقانه خود را در این جهان بگذارد.

خواه یک نویسنده ، طراح ، رقصنده ، سرآشپز ، نوازنده ، کمدین یا میمیک آماتور باشید ، یافتن و حفظ الهام به راحتی تلاش برای چشمک زدن یا بلعیدن است برای کسی که جسارتاً به او اشاره می کند و می خندد.

در اینجا چند روش وجود دارد که شما می توانید خود را از مارپیچ رو به پایین وحشت ، وحشت یا بی علاقگی کاملاً تکان دهنده ای که ممکن است گاهی اوقات در هنگام کم شدن آب میوه های خلاقانه شما ایجاد شود ، بیابید!

5 مرحله برای بهبود خلاقیت:

1. تمرین کنید

اگرچه به نظر می رسد ضد شهودی باشد ، وقتی صحبت از مفهوم خلاق بودن می شود ، تمرین (نزدیک به) کامل می شود.

خلاقیت در واقع مهارتی است که شما در آن مهارت دارید. عمل ایجاد ، ذهن شما را فریب می دهد ، خب ، بیشتر اوقات ایجاد کنید.

واقعیت: حتی خلاق ترین افراد دنباله دار نیز باید بیشتر از اینکه در استعدادهای طبیعی خود سرگرم شوند ، انرژی بیشتری را صرف کار خلاقیت کنند.

خودتان را به چالش بکشید تا هر زمان و به هر روشی که به دردتان بخورد ، وقت و تلاشی را که برای ایجاد آن لازم است انجام دهید. هر روز صبح یا شب ، به مدت یک یا دو ساعت یا هر چیز دیگری که باید بدهید.

2. خیال بافی

با خود مهربان و دلسوز باشید و مهمتر از همه به توانایی های خود ایمان داشته باشید! با اجازه دادن به زمان لازم برای تخیل ، به خود نشان دهید که منظور شما این است.

در واقع نشان داده شده است که خیال پردازی منجر به حل خلاقانه مشکلات می شود. وقتی ذهن شما آزادانه می تواند پرسه بزند ، می تواند به حافظه ، احساسات و دانش ذخیره شده ارزشمند دسترسی پیدا کند. اگر هنگام انتخاب منطقه بندی به ایده ای رسیدید ، آنها را یادداشت کنید.

چند روش برای خیال پردازی با دردناک: راه رفتن ، دویدن ، استحمام

3- محیط اطراف خود را تغییر دهید

آیا تا به حال فضای کاری جدید و غیرمعمولی مانند ماشین خود را امتحان کرده اید؟ احساس اینکه شما به جای اینکه بی حرکت بنشینید به جایی جدید می روید ، می تواند شگفت انگیز باشد (البته مطمئن باشید ماشین پارک شده باشد).

اگر معمولاً در کتابخانه کار می کنید ، کافه شلوغی را امتحان کنید. ممکن است یک روز آفتابی را در یک پارک جذاب کار کنید.

علاوه بر تغییر آن ، فضای اصلی کار شما باید محلی باشد که دوست دارید وقت بگذارید – جایی که تنها کاری که می کنید ایجاد است. چه در محل کار یا در منزل ، آن را راحت کنید ، رنگ های مناسب را انتخاب کنید و اگر بی نظمی باعث تحریک شما شد ، آن را بدون سر و صدا نگه دارید.

4. دست دراز کنید

در حالی که افراد خلاق غالباً احساس می کنند در حال انجام یک  بازی عمیقاً انفرادی هستند ، واقعیت این است که گرایشات ضد اجتماعی حد خود را دارد.

دیگران که مبارزات مشابه خلاقانه ای را پشت سر گذاشته اند و دست نخورده از آن طرف بیرون می آیند ، می فهمند که چقدر سخت است. روابط شخصی خود را که به عنوان منبع یادگیری واقعی ایجاد کنید ، دست کم نگیرید.

اگر بخشی از جامعه متفکران خلاق نیستید ، به افرادی که به شما الهام می دهند ایمیل بزنید و از آنها بخواهید با هم  قهوه بخورید. شاید تعجب کنید که چند نفر خوشحال می شوند که یک ساعت به یک فرد خلاق جوان بپردازند.

5- از خطر کردن نترسید

دور شدن وحشیانه از آنچه کسانی که قبل از شما آمده اند مناسب دانسته اند  ، می تواند ترسناک باشد ، اما گاهی اوقات بی پروا بودن تنها راهی است که ذهن شما می تواند . چگونه احساس الهام می کند ، و اگر چنین است ، به طور قطع ، با آن همراه شوید و ترک تلاش برای خارج شدن از تصورات پیش فرض شخص دیگر.

نوازنده نابغه فقید شاهزاده مثال عالی است. او هنجارهای صنعت موسیقی ، هنجارهای جنسیتی و هنجارهای سبک زندگی را شکست ، در واقع هر “متخصص” را که از مسیر او عبور می کرد به چالش می کشید. و او عمدتاً به دلیل ریسک پذیری خود تبدیل به یک احساس جهانی شد.

کاری را که باید انجام دهید برای واقعی ماندن انجام دهید ، به خودتان شک نکنید و بقیه باید سر جای خود قرار بگیرند!