9 نشانه موفقیت شما… !

9 نشانه موفقیت شما… !

ترجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت  | 

 

اگر بلندپرواز باشید ، هر از گاهی احساس شکست خواهید کرد. اهداف عالی منجر به لحظاتی اجتناب ناپذیر می شوند که شما هنوز مطابق انتظارات خود عمل نمی کنید.

ما در جهانی زندگی می کنیم که این احساس را تقویت می کند. گرچه اکثر مردم آن را قبول نمی کنند – غیر از مردی که در پشت ذهن ما با برچسب “او که با بیشتر اسباب بازی ها برنده می شود برنده می شود” – ما دارایی های مادی را با موفقیت برابر می دانیم.

شرم آور است که ما درگیر تفکر مادی می شویم زیرا مطمئناً آنرا بهتر می دانیم. مطالعه ای که توسط دانشگاه استرایر انجام شد نشان داد که 90٪ آمریکایی ها معتقدند که خوشبختی نشان دهنده موفقیت بزرگتر از قدرت ، دارایی یا اعتبار است. کمی عمیق تر ، 67٪ موفقیت را “روابط خوب با دوستان و خانواده” تعریف کردند و 60٪ گفتند که این کار دوست داشتن کاری است که برای امرار معاش می کنید. فقط 20٪ اظهار داشتند که ثروت پولی تعیین کننده موفقیت است.

اما گفتن و انجام دادن دو چیز کاملاً متفاوت است.

وقتی نوبت به موفقیت می رسد ، چشمان ما اغلب ما را به بیراهه می کشانند. سخت است که احساس نکنید موفق ترین افراد کسانی هستند که بزرگترین خانه ها ، گرانترین ماشینها و با نفوذترین دوستان را دارند. صرف نظر از آنچه که به دست می آورید ، همیشه شخصی با افراد بیشتر وجود دارد و این باعث می شود شما احساس کنید در حال از دست دادن هستید. مشکل کمبود اسباب بازی شما نیست ؛ اعتقاد بر این است که اسباب بازی ها نشان دهنده موفقیت واقعی است.

موفقیت واقعی مربوط به این است که شما کی هستید و تا چه حد پیشرفت کرده اید. اگر هرگز نگران بودید که آنطور که باید موفق نیستید ، ممکن است خودتان را در برابر معیارهای اشتباه ارزیابی کنید. گاهی اوقات فقط به یک یادآوری نیاز دارید که در زندگی واقعا به موفقیت رسیده اید. شاخص های موفقیت که در پی می آیند به شما در انجام این کار کمک می کنند.

1. شما دیگر مرکز جهان نیستید. 

همه ما افراد “موفقی” را می شناسیم که مانند مرکز جهان عمل می کنند. این دنیای آنهاست و بقیه ما فقط در آن زندگی می کنیم … درست است؟ این موفقیت نیست موفقیت واقعی مستلزم توانایی احساس همدلی است – برای درک این نکته که احساسات و رویاهای دیگران به همان اندازه ما مهم است و ما بدون آنها نمی توانیم موفق شویم.

2. مثبت می مانید. 

امید و خوش بینی از اجزای اساسی یک زندگی شاد هستند. اگر روی چیزهای اشتباهی بنشینید ، تلخ و کینه ای می شوید. وقتی این اتفاق می افتد ، شکست می خورید – مهم نیست که به چه چیزی رسیده اید. موفقیت واقعی به معنای همیشه دیدن جنبه درخشان و باور داشتن قدرت برای بهتر کردن حتی بدترین شرایط است.

3. می دانید که شکست برای همیشه نیست. 

شما آموخته اید که تنها افرادی که هرگز شکست نمی خورند کسانی هستند که تلاش نمی کنند. وقتی شکست می خورید ، به طور خودکار تصور نمی کنید که یک شکست هستید. در عوض ، شما هر شکست را به عنوان فرصتی برای یادگیری چیزی در آغوش می گیرید – و سپس ادامه می دهید. اگر در بعضی مواقع هنوز با این مسئله دست و پنجه نرم می کنید ، بدانید که هرگز موفقیت واقعی را تجربه نخواهید کرد تا زمانی که یاد بگیرید شکست را در آغوش بگیرید. اشتباهات شما با آشکار کردن اینکه در یک مسیر اشتباه هستید ، راه موفقیت شما را هموار می کند. بزرگترین موفقیت معمولاً زمانی رخ می دهد که احساس ناامیدی و گیر افتادن کنید. این ناامیدی است که شما را مجبور می کند متفاوت فکر کنید ، به بیرون از جعبه نگاه کنید و راه حل را که از دست داده اید ، ببینید.

4- شما مسائل را از منظر چشم انداز نگاه میکنید. 

گاهی اتفاقات بدی می افتد. این بخشی از زندگی است. با این حال ، برای اکثر ما ، بدترین روز ما برای کسی که دارای مشکلات واقعی است تعطیلات به نظر می رسد – مانند کافی نبودن غذا برای غذا خوردن ، یا تلاش برای زنده ماندن از یک جنگ داخلی. قفل کردن کلیدهای خود در اتومبیل – یا حتی تحویل گرفتن برای یک ترفیع – بد نیست اگر شما یاد بگیرید که چشم انداز توسعه دهید. اگر توانایی حفظ چشم انداز مشکلات خود را دارید ، آن را به عنوان یک موفقیت بزرگ علامت گذاری کنید.

5. شما در صورت نیاز به کمک کمک می کنید.

امتناع از درخواست کمک ، هر چقدر هم که تقلا می کنید ، نشانه عدم بلوغ عاطفی است. درخواست کمک به این معنی است که دیگر احساس نمی کنید چیزی با اثبات کامل بودن اثبات کرده اید. این نشان می دهد شما از اینکه افراد نقاط ضعف شما را کشف کنند نمی ترسید و می فهمید که هیچ کس به تنهایی موفق نمی شود.

6. می فهمید که زندگی یک بازی با جمع صفر نیست.

یکی از نشانه های مطمئن موفقیت ، توانایی تجلیل از دستاوردهای دیگران با شور و شوق صادقانه است.

7. می توانید تفاوت بین درام و هیجان را تشخیص دهید.

روزهایی را بخاطر می آورید که روابط پایدار خسته کننده بودند و شما به سرعت از هرکسی که با شما آنطور که باید رفتار می کرد خسته شدید؟ اگر آن نوع “درام” مربوط به گذشته است ، تبریک می گویم. اگر ثبات و عمق را به درام ترجیح می دهید ، موفق خواهید شد.

8- شما دیگر به فکر دیگران فکر نمی کنید.

شما فقط درمورد آنچه دیگران فکر می کنند نگران می شوید در حالی که هنوز احساس می کنید چیزی برای اثبات دارید. برعکس ، شما می دانید که “دیگر آن را” ساخته اید وقتی دیگر نگران آن نباشید – وقتی که نسبت به خود و اصول خود صادق هستید و از زندگی خود راضی هستید. شما می دانید که این کار را کرده اید وقتی می فهمید که نظرات دیگران فقط همین است – نظرات هیچ تاثیری در واقعیت ندارند. آنها شما یا شما را تغییر نمی دهند.

9. آنچه را نمی توانید تغییر دهید می پذیرید و آنچه را می توانید تغییر می دهید.

بین بدبینی و عملی تفاوت وجود دارد. اگر طوفانی پیش روی شما باشد ، هیچ کاری نمی توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید. اما هنگامی که قبول کنید طوفان در حال آمدن است ، می توانید برای کاهش اثرات آن کار را شروع کنید. اگر شرکت شما کوچک شود و از کار بیکار شوید ، هر لحظه انکار می کنید هر آنچه در افق انتظار می رود را به تأخیر می اندازد. فقط وقتی می توانید گزینه های خود را جستجو کنید و برای تغییر آنچه می توانید برنامه ریزی کنید ، می توانید حرکت کنید. به عهده گرفتن مسئولیت تغییر چیزهایی که در زندگی خود دوست ندارید یکی از بزرگترین شاخص های موفقیت است.