همه چیز که شما باید برای بهبود زندگی خود باید بدانید.

همه چیز که شما باید برای بهبود زندگی خود باید بدانید. 

نرجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت By Jim Rohn | December 15, 2019

 

“من برای شما آرزوی زندگی ثروت ، سلامتی و خوشبختی دارم. زندگی ای که در آن به خود هدیه صبر ، فضیلت عقل ، ارزش دانش و تأثیر ایمان به توانایی خود در رویای خود و رسیدن به پاداش های ارزشمند می بخشید. ” – جیم ران

 

یک روز مربی من ، آقای ارل شاف ، به من گفت ، “جیم ، اگر می خواهید ثروتمند و خوشحال باشید ، این درس را به خوبی یاد بگیرید: یاد بگیرید که روی خودتان سخت تر کار کنید تا اینکه در کار خودتان آن را انجام دهید.” باید اعتراف کنم که این چالش برانگیزترین تکلیف بود. این تجارت از پیشرفت شخصی شاید یک عمر طول می کشد.

می بینید ، آنچه شما می شوید بسیار مهمتر از آن چیزی است که می کنید. سؤال مهمی که در مورد شغل باید پرسید این نیست ، “من چی می گیرم؟” درعوض ، باید سؤال کنید ، “من چی می شوم؟” آنچه شما می شوید مستقیماً بر آنچه کسب می کنید تأثیر می گذارد.

نگه داشتن آنچه که از طریق پیشرفت شخصی حاصل نشده ، دشوار است. بدیهیات مهم زندگی اینجا است: داشتن بیش از آنچه که هست ، بیش از آنچه هست ، باشد.

مهارت های موفقیت در بازار

بازار محل استقبال است. فرصت زیادی وجود دارد ، اما شما باید برای آن آماده شوید و برای آن آماده شوید. ما باید بخشی از امسال را برای آماده شدن برای سال آینده خرج کنیم و باید بخشی از این دهه را آماده کنیم تا برای یک دهه آینده آماده شود. امیدوارم دلیل اینکه ما اینجا هستیم ، خوب به نظر برسیم ، خوب کار کنیم ، این است که ما بخشی از دهه گذشته را صرف آمادگی در این دهه کردیم.

بخش بزرگی از زندگی صرف آماده شدن ، بخشی از آن توسعه مهارت هایی است که باعث موفقیت در بازار می شود. این کار با پیشرفت شخصی ، بهبود خود و پیشرفت قابل اندازه گیری آغاز می شود.

توسعه شخصی یک چالش است

توسعه شخصی یک فشار است. این یک مبارزه است. این یک چالش است. بدون چالش هیچ پیروزی نخواهد بود. این زندگی تلاش و چالش است که خود و مهارت های خود را توسعه دهیم تا ببینیم چه چیزی می توانیم از راه ارزش در بازار ایجاد کنیم. این مهارت ها و ارزش ها را به بازار منتقل می کند و می داند چه چیزی برای ما باز خواهد گشت.

عادات جدید آسان نمی شوند ، اما می توانند توسعه پیدا کنند. گاهی اوقات هنگامی که حرکت بسیار خوبی را در یک جهت مشاهده می کنید ، تغییر آن چندان آسان نیست ، اما ممکن است. کار ساده ای نیست ، اما ممکن است.  شخصی یک بار گفت ، “موفقیت 10٪ الهام است  و 90٪ تعرق است.” شما فقط باید کتاب ها را بخوانید ، مهارت ها را بیاموزید ، خود را با سرعت پشت سر بگذارید وخود را آماده کنید.

الهام خوب است ، اما الهام باید منجر به نظم و انضباط شود. این یک چیز برای ایجاد انگیزه است ، اما این نکته دیگری است که به اندازه کافی برای شرکت در کلاس ها ، انجام خواندن ، انجام تکرار ، تکرار ، طی کردن آن به مرور و بارها ، تا آنجا که بخشی از شما باشد ، به اندازه کافی انگیزه میدهد . و این چالش ها است. آنها آسان نیستند ، اما این چالش ها هستند که اگر شما برنده شوید و توسعه پیدا کنید و رشد کنید ، این همان چیزی است که تعیین کننده مکان شما ، بازگشت شما ، ارزش سهام شما و ارزش شما از بازار است.

سه بخش توسعه شخصی

من توسعه شخصی را به سه بخش تقسیم کرده ام.

  • معنوی

برخی معتقدند که ما فقط یک باند و شکل پیشرفته از گونه های حیوانات هستیم ، اما معتقدم انسان ها بی نظیر هستند. من اعتقاد دارم که خصوصیات معنوی ما باعث می شود که ما از سایر آفرینش ها متفاوت باشیم. اکنون خودم را در این زمینه آماتور می دانم ، اما صرف نظر از پیشینه شما ، فکر می کنم باید ارزیابی کنید که چه رشد و تغییراتی را می خواهید در این زمینه حیاتی ایجاد کنید. ارزشهای معنوی و اخلاقی به ایجاد یک پایه محکم در زیر تلاش شما برای ثروت و خوشبختی کمک می کند.

من به شما توصیه می کنم که دانشجوی روحانی طبیعت خود باشید. حتما مطالعه ، تمرین و تدریس کنید. در این باره نگران نباشید زیرا این همان چیزی است که ما را  جدا می کند ، متفاوت از سگ ، گربه ، پرنده و موش. هر آنچه برای توسعه در این زمینه باید بخوانید و جذب کنید ، من اکیداً پیشنهاد می کنم که این کار را انجام دهید.

  •  جسمی

بدن و ذهن با هم کار می کنند. و برای اینکه ذهن شما از تحمل استقامت برخوردار باشد ، بدن شما باید تا حد ممکن از حالت مناسب برخوردار باشد.

جمله را شنیده اید ، “با بدن خود مانند یک معبد رفتار کنید.” یک معبد – کلمه ای بد نیست. چیزی که می توانید خیلی خوب از آن مراقبت کنید. با بدن خود مانند معبد رفتار کنید ، نه یک جنگل جنگلی ، درست است؟ یک معبد. از آن به خوبی مراقبت کن.

تنها خانه ای که باید در آن زندگی کنیم بدن بدنی است و این بخشی از موفقیت در بازار است. این سلامتی جسمی است از نظر جسمی احساس خوبی دارید به طوری که با احساس اعتماد به نفس و اعتماد به نفس به بازار می روید و بخش های مختلفی را در بر می گیرد.

آیا برنامه ورزشی منظم دارید؟ اگر اینطور نیست ، یکی را پیدا کنید که می توانید دنبال کنید و شروع به کار کنید. علاوه بر این ، حتما به غذایی که می خورید توجه کنید. تمام کتاب های مربوط به تغذیه را بخوانید تا ذهن خود را بسازید .

سپس ظاهر بدنی وجود دارد به اندازه کافی مهارت داشته باشید تا از ظاهر خود در بازار مراقبت کنید. ارتباط زیادی با پذیرش شما دارد. سهم بزرگی از این نحوه نمایش افراد دیگر – شغلی ، در جامعه است. جمله ای وجود دارد که می گوید: “خدا به درون نگاه می کند ، و مردم به بیرون نگاه می کنند.” این یک پیشنهاد بد نیست ، به این معنا که: برای خدا از درون مراقبت کنید و از بیرون برای مردم مراقبت کنید. شاید فکر کنید مردم نباید از نظر ظاهری شما را قضاوت کنند. خوب ، بگذارید به شما بگویم ، آنها این کار را می کنند! زندگی خود را بر اساس و نبایدها تکیه نکنید. فقط زندگی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کنید. مطمئناً ، وقتی مردم با شما آشنا می شوند ، بیش از آنچه می بینند ، در مورد شما قضاوت می کنند ، اما در ابتدا ، آنها می خواهند نگاهی بیندازند.

اکنون ، یک عبارت خوب دیگر برای شما آورده ام. این می گوید: “از خود آگاه باشید اما خودآگاه نباشید.” نکته مشخصی وجود دارد که باید خودمان را آگاه کنیم ، مواظب آن باشیم ، سپس بگذزیم. برخی از مردم در مورد ظاهر خود در تمام طول روز نگران هستند و این امر به جای بهتر شدن باعث خراب شدن آن می شود. پس مواظب آن باشید و بعد بگذارید. بهترین کاری را که می توانید انجام دهید و اجازه دهید این کار به پایان برسد. نسبت به خودمان آگاه باشیم ، اما تا حد خودآگاهی نباشیم.

  • ذهنی

بخش سوم برای رشد شخصی ذهن است: ذهن شما را درگیر می کند ، عادت های خوبی برای تفکر ، عادات خوب مطالعه ، دنبال کردن ایده ها و تلاش برای یافتن راه هایی برای اعمال آنها در رفتار انسان و بازار پیدا می کنید. همه این موارد ذهن را تمرین می کند ، چیزی که من آنرا ذهن می نامم.

بخش دیگری از ذهن سازی ، یادگیری طرف دیگر بحث است. این که آیا شما در عرصه معنوی ، سیاسی ، جسمی یا رفتاری بحث و گفتگو دارید ، از طرف مقابل این بحث نترسید. اگر از نظر ذهنی قوی هستید ، می توانید از عهده آن برآیید ، و باید به افراد برای این استدلال اعتبار دهید. حتی اگر ممکن است با آنها موافق نباشید ، باید قبول کنید که آنها به یک نکته خوب رسیدند.

آیا می توانید تصور کنید که اگر متعهد به گسترش ذهن خود هستید ، چه می توانید تبدیل شوید؟ آیا می توانید تصور کنید چه مهارتهایی را توسعه خواهید داد ، چه بینش هایی را در اختیار خواهید داشت؟

ادامه دارد …. .