چگونه در پرسیدن سؤال بهتر باشیم (و چرا اهمیت دارد)

چگونه در پرسیدن سؤال بهتر باشیم

ترجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت  |  

آیا در زندگی بهتر ، باهوش تر ، عاقل تر ، سریع تر و قوی تر می شوید؟ اگر نه ، چرا نه؟

وقتی سؤال می کنیم ، جوابها باعث می شود كه تلاش كنیم بهتر از آنچه هستیم باشیم . وقتی می خواهیم بهتر از آنچه هست بشویم  ، بهتر می شویم ، همه چیز در اطراف ما نیز بهتر می شود.

سؤال به ما کمک می کند محدودیتهای انسانی خود را کشف کنیم و سپس از آن عبور کنیم.

وقتی سفر سؤالکننده را در آغوش می گیرید ، فرصتی به شما می دهد که روز به روز زندگی خود را مرور کنید تا کشف کنید:

  • انتظارات شما از زندگی شما چیست؟
  • انتظارات شما از دیگران چیست؟
  • بالاترین پتانسیل و خدمت شما به بشریت چیست ؟

مهم نیست که شما چه کسی هستید ، چه کاری انجام می دهید ، یا در کدام مرحله از زندگی هستید ، به رسمیت شناختن برای سؤال کردن ، پیوسته شما را به پله بعدی به سمت رویاهای خود برای زندگی بهتر یا شیوه زندگی بهتر سوق می دهد. هنگامی که  ما درخواست می کنیم ، از یکدیگر سؤال می کنیم و اجازه می دهیم که  پاسخ ها به دست بیایند ، ما را به درک جدید می رساند یا بازخوردی به ما می دهد تا در یک رابطه ، یک پروژه یا یک هدف زندگی را بهبود بخشیم. حرکت در جهت مثبت به سمت رویاها ، اهداف خود و کیفیت بهتر زندگی فقط یک سوال  است.

مهم است که یک سوال کننده خوب باشید.

چهار عنصر وجود دارد که می توانید برای تقویت نتایج خود استفاده کنید:

  1. اعتقاد: ایمان داشته باشید و اعتماد کنید که جواب در جایی وجود دارد – منتظر شماست. انتظار آن را داشته باشید!
  2. عمل: حتی اگر همه جواب ها را نگرفته اید ، در جهت رویاهایتان قدم بردارید. اقدامات شما همچنان به سوالات بیشتر دامن زده و کنجکاوی شما را باز می کند تا درخواست ها و سوالات شما بزرگتر و مرتبط تر شوند.
  3. تجسم: از قدرت تخیل خود برای ایجاد تصاویر و احساسات مثبت پیرامون پاسخهای مورد نظر خود استفاده کنید. به خودتان اجازه دهید برای حل مشکلات ، روابط بهبود یافته ، آرزوها به اتمام رسیده خود تصاویر ذهنی ایجاد کنید.
  4. دعا: هرگز وجود و عقل قدرت بالاتر را در عمل خود فراموش نکنید. خالق شما ، جهان و هر چیز دیگری مطمئناً بزرگترین و خیرخواهترین متحد شما هنگام تحقق سرنوشت شماست!

اکنون کاغذ خود را بیرون بیاورید و بگذارید با هم در این تمرین کار کنیم. دسته ها را بنویسید و پس از آن به سؤالات پاسخ دهید:

خواسته های خود را تعریف کنید: واقعاً چه چیزی را می خواهید؟ آیا همکاری بیشتری می خواهید؟ درک بیشتر؟ صمیمیت بیشتر؟ دوستی بیشتر؟ ثروت بیشتر؟ ماجراجویی بیشتر؟ عشق بیشتر؟

به باورهای اصلی خود متصل شوید: وضعیت فعلی شما چیست؟ آیا فکر می کنید شایسته نیستید؟ آیا فکر می کنید خوشبختی شما وظیفه شما یا شخص دیگری است؟ آیا شما اعتقاد دارید که لیاقت رسیدن به بزرگترین خواسته های خود را دارید؟

درک باورهای اصلی شخص دیگر: در هر رابطه ، مهم است که بدانید شخص دیگری از کجا می آید. چگونه می توانید باورهای اصلی افرادی که برای شما مهم هستند ، بهتر درک کنید؟ سؤال کردن بهترین وسیله نقلیه برای استفاده برای رسیدن به درک جدید با افرادی است که در زندگی شخصی یا کاری شما برای شما مهم است.

حقیقت را کشف کنید: هرکسی دنیای خود را از وضعیت هوشیاری خاص خود تجربه می کند. آنچه که ما به عنوان حقیقت در نظر داریم ممکن است بیشتر نتیجه مجموعه ذهنی از نتیجه گیری ها بر اساس تجربیات خود باشد. اینجاست. از شخص دیگری بپرسید که فکر می کنند چه اتفاقی افتاده است. تجربه یا واقعیت برای آنها چیست.

مراحل پیش رو را تعریف کنید: “من واقعاً از کجا می خواهم از اینجا بروم؟ امیدوارم از این تجربه خارج شوید؟ به نظر من بهترین نتیجه یا نتیجه گیری چیست؟ من خودم یک سال از کجا می بینم؟ الان پنج سال؟ ”

توصیه می کنیم برای مرور سوالات و پاسخ های خود ، مرتباً به کاغذ خود مراجعه کنید. احتمالاً خواهید دید که در حال پیشرفت هستید. این که شما بر بعضی از موانعی که قبلاً شما را عقب نگه داشته بود ، غلبه کردید. اطمینان حاصل کنید که یک بخش پیروزی برای تأیید و یادآوری خود داشته باشید که قدم به قدم در حال رویاهای خود و به سمت سرنوشت خود هستید!