5 مرحله ساده برای شارژ خلاقیت شما…

5 مرحله ساده برای شارژ خلاقیت شما…

ترجمه اختصاصی مقاله مجله گول کست

در دنیای تناقض ، تنش ، مبارزه و سردرگمی ، الهام گرفتن و ارائه ایده های جدید بسیار دشوار است – حتی جنون آمیز. گرچه این نگرانی ویژه ای برای ماست که باید برای امرار معاش خود خلاقیت ایجاد کنیم ، اما همچنین برای هر کسی که می خواهد اثر خلاقانه خود را در این جهان بگذارد.

خواه یک نویسنده ، طراح ، رقصنده ، سرآشپز ، نوازنده ، کمدین یا میمیک آماتور باشید ، یافتن و حفظ الهام به راحتی تلاش برای چشمک زدن یا بلعیدن است برای کسی که جسارتاً به او اشاره می کند و می خندد.

در اینجا چند روش وجود دارد که شما می توانید خود را از مارپیچ رو به پایین وحشت ، وحشت یا بی علاقگی کاملاً تکان دهنده ای که ممکن است گاهی اوقات در هنگام کم شدن آب میوه های خلاقانه شما ایجاد شود ، بیابید!

5 مرحله برای بهبود خلاقیت:

1. تمرین کنید

اگرچه به نظر می رسد ضد شهودی باشد ، وقتی صحبت از مفهوم خلاق بودن می شود ، تمرین (نزدیک به) کامل می شود.

خلاقیت در واقع مهارتی است که شما در آن مهارت دارید. عمل ایجاد ، ذهن شما را فریب می دهد ، خب ، بیشتر اوقات ایجاد کنید.

واقعیت: حتی خلاق ترین افراد دنباله دار نیز باید بیشتر از اینکه در استعدادهای طبیعی خود سرگرم شوند ، انرژی بیشتری را صرف کار خلاقیت کنند.

خودتان را به چالش بکشید تا هر زمان و به هر روشی که به دردتان بخورد ، وقت و تلاشی را که برای ایجاد آن لازم است انجام دهید. هر روز صبح یا شب ، به مدت یک یا دو ساعت یا هر چیز دیگری که باید بدهید.

2. خیال بافی

با خود مهربان و دلسوز باشید و مهمتر از همه به توانایی های خود ایمان داشته باشید! با اجازه دادن به زمان لازم برای تخیل ، به خود نشان دهید که منظور شما این است.

در واقع نشان داده شده است که خیال پردازی منجر به حل خلاقانه مشکلات می شود. وقتی ذهن شما آزادانه می تواند پرسه بزند ، می تواند به حافظه ، احساسات و دانش ذخیره شده ارزشمند دسترسی پیدا کند. اگر هنگام انتخاب منطقه بندی به ایده ای رسیدید ، آنها را یادداشت کنید.

چند روش برای خیال پردازی با دردناک: راه رفتن ، دویدن ، استحمام

3- محیط اطراف خود را تغییر دهید

آیا تا به حال فضای کاری جدید و غیرمعمولی مانند ماشین خود را امتحان کرده اید؟ احساس اینکه شما به جای اینکه بی حرکت بنشینید به جایی جدید می روید ، می تواند شگفت انگیز باشد (البته مطمئن باشید ماشین پارک شده باشد).

اگر معمولاً در کتابخانه کار می کنید ، کافه شلوغی را امتحان کنید. ممکن است یک روز آفتابی را در یک پارک جذاب کار کنید.

علاوه بر تغییر آن ، فضای اصلی کار شما باید محلی باشد که دوست دارید وقت بگذارید – جایی که تنها کاری که می کنید ایجاد است. چه در محل کار یا در منزل ، آن را راحت کنید ، رنگ های مناسب را انتخاب کنید و اگر بی نظمی باعث تحریک شما شد ، آن را بدون سر و صدا نگه دارید.

4. دست دراز کنید

در حالی که افراد خلاق غالباً احساس می کنند در حال انجام یک  بازی عمیقاً انفرادی هستند ، واقعیت این است که گرایشات ضد اجتماعی حد خود را دارد.

دیگران که مبارزات مشابه خلاقانه ای را پشت سر گذاشته اند و دست نخورده از آن طرف بیرون می آیند ، می فهمند که چقدر سخت است. روابط شخصی خود را که به عنوان منبع یادگیری واقعی ایجاد کنید ، دست کم نگیرید.

اگر بخشی از جامعه متفکران خلاق نیستید ، به افرادی که به شما الهام می دهند ایمیل بزنید و از آنها بخواهید با هم  قهوه بخورید. شاید تعجب کنید که چند نفر خوشحال می شوند که یک ساعت به یک فرد خلاق جوان بپردازند.

5- از خطر کردن نترسید

دور شدن وحشیانه از آنچه کسانی که قبل از شما آمده اند مناسب دانسته اند  ، می تواند ترسناک باشد ، اما گاهی اوقات بی پروا بودن تنها راهی است که ذهن شما می تواند . چگونه احساس الهام می کند ، و اگر چنین است ، به طور قطع ، با آن همراه شوید و ترک تلاش برای خارج شدن از تصورات پیش فرض شخص دیگر.

نوازنده نابغه فقید شاهزاده مثال عالی است. او هنجارهای صنعت موسیقی ، هنجارهای جنسیتی و هنجارهای سبک زندگی را شکست ، در واقع هر “متخصص” را که از مسیر او عبور می کرد به چالش می کشید. و او عمدتاً به دلیل ریسک پذیری خود تبدیل به یک احساس جهانی شد.

کاری را که باید انجام دهید برای واقعی ماندن انجام دهید ، به خودتان شک نکنید و بقیه باید سر جای خود قرار بگیرند!

چگونه در پرسیدن سؤال بهتر باشیم (و چرا اهمیت دارد)

چگونه در پرسیدن سؤال بهتر باشیم

ترجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت  |  

آیا در زندگی بهتر ، باهوش تر ، عاقل تر ، سریع تر و قوی تر می شوید؟ اگر نه ، چرا نه؟

وقتی سؤال می کنیم ، جوابها باعث می شود كه تلاش كنیم بهتر از آنچه هستیم باشیم . وقتی می خواهیم بهتر از آنچه هست بشویم  ، بهتر می شویم ، همه چیز در اطراف ما نیز بهتر می شود.

سؤال به ما کمک می کند محدودیتهای انسانی خود را کشف کنیم و سپس از آن عبور کنیم.

وقتی سفر سؤالکننده را در آغوش می گیرید ، فرصتی به شما می دهد که روز به روز زندگی خود را مرور کنید تا کشف کنید:

  • انتظارات شما از زندگی شما چیست؟
  • انتظارات شما از دیگران چیست؟
  • بالاترین پتانسیل و خدمت شما به بشریت چیست ؟

مهم نیست که شما چه کسی هستید ، چه کاری انجام می دهید ، یا در کدام مرحله از زندگی هستید ، به رسمیت شناختن برای سؤال کردن ، پیوسته شما را به پله بعدی به سمت رویاهای خود برای زندگی بهتر یا شیوه زندگی بهتر سوق می دهد. هنگامی که  ما درخواست می کنیم ، از یکدیگر سؤال می کنیم و اجازه می دهیم که  پاسخ ها به دست بیایند ، ما را به درک جدید می رساند یا بازخوردی به ما می دهد تا در یک رابطه ، یک پروژه یا یک هدف زندگی را بهبود بخشیم. حرکت در جهت مثبت به سمت رویاها ، اهداف خود و کیفیت بهتر زندگی فقط یک سوال  است.

مهم است که یک سوال کننده خوب باشید.

چهار عنصر وجود دارد که می توانید برای تقویت نتایج خود استفاده کنید:

  1. اعتقاد: ایمان داشته باشید و اعتماد کنید که جواب در جایی وجود دارد – منتظر شماست. انتظار آن را داشته باشید!
  2. عمل: حتی اگر همه جواب ها را نگرفته اید ، در جهت رویاهایتان قدم بردارید. اقدامات شما همچنان به سوالات بیشتر دامن زده و کنجکاوی شما را باز می کند تا درخواست ها و سوالات شما بزرگتر و مرتبط تر شوند.
  3. تجسم: از قدرت تخیل خود برای ایجاد تصاویر و احساسات مثبت پیرامون پاسخهای مورد نظر خود استفاده کنید. به خودتان اجازه دهید برای حل مشکلات ، روابط بهبود یافته ، آرزوها به اتمام رسیده خود تصاویر ذهنی ایجاد کنید.
  4. دعا: هرگز وجود و عقل قدرت بالاتر را در عمل خود فراموش نکنید. خالق شما ، جهان و هر چیز دیگری مطمئناً بزرگترین و خیرخواهترین متحد شما هنگام تحقق سرنوشت شماست!

اکنون کاغذ خود را بیرون بیاورید و بگذارید با هم در این تمرین کار کنیم. دسته ها را بنویسید و پس از آن به سؤالات پاسخ دهید:

خواسته های خود را تعریف کنید: واقعاً چه چیزی را می خواهید؟ آیا همکاری بیشتری می خواهید؟ درک بیشتر؟ صمیمیت بیشتر؟ دوستی بیشتر؟ ثروت بیشتر؟ ماجراجویی بیشتر؟ عشق بیشتر؟

به باورهای اصلی خود متصل شوید: وضعیت فعلی شما چیست؟ آیا فکر می کنید شایسته نیستید؟ آیا فکر می کنید خوشبختی شما وظیفه شما یا شخص دیگری است؟ آیا شما اعتقاد دارید که لیاقت رسیدن به بزرگترین خواسته های خود را دارید؟

درک باورهای اصلی شخص دیگر: در هر رابطه ، مهم است که بدانید شخص دیگری از کجا می آید. چگونه می توانید باورهای اصلی افرادی که برای شما مهم هستند ، بهتر درک کنید؟ سؤال کردن بهترین وسیله نقلیه برای استفاده برای رسیدن به درک جدید با افرادی است که در زندگی شخصی یا کاری شما برای شما مهم است.

حقیقت را کشف کنید: هرکسی دنیای خود را از وضعیت هوشیاری خاص خود تجربه می کند. آنچه که ما به عنوان حقیقت در نظر داریم ممکن است بیشتر نتیجه مجموعه ذهنی از نتیجه گیری ها بر اساس تجربیات خود باشد. اینجاست. از شخص دیگری بپرسید که فکر می کنند چه اتفاقی افتاده است. تجربه یا واقعیت برای آنها چیست.

مراحل پیش رو را تعریف کنید: “من واقعاً از کجا می خواهم از اینجا بروم؟ امیدوارم از این تجربه خارج شوید؟ به نظر من بهترین نتیجه یا نتیجه گیری چیست؟ من خودم یک سال از کجا می بینم؟ الان پنج سال؟ ”

توصیه می کنیم برای مرور سوالات و پاسخ های خود ، مرتباً به کاغذ خود مراجعه کنید. احتمالاً خواهید دید که در حال پیشرفت هستید. این که شما بر بعضی از موانعی که قبلاً شما را عقب نگه داشته بود ، غلبه کردید. اطمینان حاصل کنید که یک بخش پیروزی برای تأیید و یادآوری خود داشته باشید که قدم به قدم در حال رویاهای خود و به سمت سرنوشت خود هستید!

نقاشـــی هدف

نقاشـــی هدف 

ترجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت  |  

 

من به عنوان بخشی از بورسیه تحصیلی نیروی دریایی ROTC ، تابستان را در آموزش های دانشگاهی در رشته های مختلف جنگی سپری کردم. یک هفته در طول تمرین ، من و همکارانم دعوت شدیم که به یکی از جواهرات تاج نیروی دریایی برویم: یک ناوشکن اگیس.

این کشتی های خارق العاده اولین نوع خود بودند. فناوری آنها فراتر از درک کامل من است ، اما در سطح ابتدایی ، اینگونه کار می کنند: وقتی موشکی که از کشتی شلیک شده به هدف خود نزدیک می شود ، می توانست انرژی پراکنده ناشی از آن هدف را تشخیص دهد و هر دو را تنظیم کند. مسیر و حرکت آن بر اساس این داده ها است.

به این کار نقاشی هدف گفته می شد و این کشتی ها می توانستند این کار را با دقت باورنکردنی انجام دهند.

چرا اینو بهت میگم؟ زیرا نقاشی هدف دقیقاً همان کاری است که مغز شما باید هر زمان که بخواهد برای رسیدن به یک هدف انجام دهد ، انجام دهد.

مغز شما هدفمند است. هنگامی که شما یک هدف را تعیین می کنید ، ذهن شما به طور ناخودآگاه ارزیابی های زیادی را در مورد چگونگی رسیدن به آن هدف (نزدیکی) ، چقدر احتمال رسیدن به آن (اندازه هدف) و تلاش (نیرو) انجام می دهد. به آنجا بروید همانطور که به سمت هدف کار می کنید ، مغز شما دائماً در حال محاسبه و محاسبه مجدد این سه متغیر است.

ایجاد درک مثبت تر از اهداف ما می تواند درگیری ، تمرکز ، بهره وری و انگیزه ما را به طرز چشمگیری افزایش دهد و از این طریق سرعت دستیابی به آنها را افزایش دهد. در اینجا چگونه می توانید شروع به نقاشی هدف در زندگی خود کنید:

استراتژی 1: بزرگنمایی روی هدف (نزدیکی). 

تحقیقات نشان داده است که هر چه افراد به یک هدف نزدیک تر شوند ، کار سخت تر و سریع تر می شود. تمام کارهایی را که انجام داده اید و تمام گامهایی که تاکنون انجام داده اید را یادداشت کنید. یادآوری موفقیت های گذشته به مغز شما کمک می کند تا درک کند که به هدف نهایی نزدیک هستید.

استراتژی 2: هدف را بزرگنمایی کنید (احتمال موفقیت).

هرچه یک هدف بزرگتر ظاهر شود ، مغز شما بیشتر اعتقاد دارد که به آن ضربه خواهید زد. به شرایط فعلی خود نگاه کنید. آیا مناطقی وجود دارد که شما فکر می کنید  به دلیل اجرای حصارها دور از خانه نمی توان وارد خانه شد؟ به سادگی نرده ها را جابجا کنید تا به نظر راحت تر برسد.

استراتژی 3: محاسبه مجدد نیرو (انرژی مورد نیاز).

برای دستیابی به هر هدف ، سطح مشخصی از انرژی لازم است. هرچه مانع ذهنی  کمتر باشد سرعت شما به سمت موفقیت بیشتر می شود. تحقیقات نشان داده است که با تغییر درک خود از این موانع  ، می توانید سرعت خود را به سمت هدف خود تا 35 درصد افزایش دهید.