5 عادت روزانه از کیانو ریوز

5 عادت روزانه از کیانو ریوز

ترجمه اختصاصی از مجله گول کست By Lindsay Tigar -April 29, 2019

چیزی در مورد کیانو ریوز وجود دارد ، فکر نمی کنید؟ دوست داشتنی در دوربین ، صرف نظر از نقشی که دارد ، او از دهه 1990 محبوب مردان و زنان است.

این بازیگر ، کارگردان ، تهیه کننده و نوازنده بیشتر به خاطر کار در مجموعه های The Matrix و همچنین حق رای دادن Bill و Ted و سری John Wick و تریلرهایی مانند Point Break ، Speed و The Devil’s Advocate شناخته می شود. او اغلب به دلیل تطبیق پذیری و باورپذیری اش در بسیاری از ژانرها و بخش ها مورد ستایش قرار گرفته است.

در کمال تعجب ، این نام خانوادگی هیچگاه از گلدن گلوب یا جوایز اسکار نامزد دریافت نکرده است – اما او در بسیاری از رسانه ها به تولید ، بازی و خلق هنر ادامه می دهد. با دارایی خالص 360 میلیون دلار ، او مطمئناً کاری را درست انجام می دهد – و برخی از عادات مطابقت با نبوغ خود را دارد که می توانید آنها را بدزدید:

از هر دست بدی پس میگیری

وقتی به ثروت مشخصی مانند ریوز رسیدید ، از راه های مختلفی می توانید از طریق امور مالی پیش بروید. در حالی که برخی در آینده یا در نسل های بعدی خود سرمایه گذاری می کنند ، دیگران تلاش می کنند و به افراد غریبه یا خیریه کمک می کنند. طبق مصاحبه با رولینگ استون ، ریوز دومی را انتخاب می کند ، ثروت خود را هر زمان ممکن – حتی در هتل – گسترش می دهد.

این ستاره فروتن اغلب در سوار مترو در نیویورک دیده می شود و معروف است که کمک های خیرخواهانه خود را از طریق یک خیریه خصوصی انجام می دهد تا توجه خود را جلب نکند. در آوریل 2019 ، ریوز در کمک به مسافران هموطن هنگام پرواز  خبرساز شد.

ریوز همچنین برای رویکرد خود در قبال پرداخت فیلم های دنباله ای ماتریکس خبرساز شد: او دوباره در مورد قراردادش مذاکره کرد تا خدمه سهمی از هزینه او را بدست آورند – ده ها میلیون هزینه برای او داشت. وقتی او در The Devil’s Advocate اجرا کرد ، دستمزد کمی گرفت تا تهیه کنندگان بتوانند آل پاچینو را استخدام کنند.

او صاحب سکوت خود است

ریوز شهرت سکوت در صحنه فیلمبرداری را دارد – چیزی که بسیاری از بازیگران پس از کار با او در مورد آن صحبت کرده اند. او نه تنها بسیار فداکار است ، بلکه تمایل دارد که خود را حفظ کند ، بدون اینکه دیگران وارد کار شوند ، کار خود را بهبود ببخشد.

فرانسیس لارنس ، کارگردان کنستانتین ، تجربه خود را در همکاری با ریوز با تایم به اشتراک گذاشت: “آیا من واقعاً کیانو را پس از کار با او می شناسم؟ نه. من چیزهایی در مورد او می دانم: او سخت کوش است ، سخاوتمند است ، او یک پسر شیرین  است. اما همه چیز فقط در سطح ظاهر است. ”

حتی مدیر او ، اروین استوف ، که از 13 سالگی ریوز مدیریت حرفه خود را بر عهده داشته است ، او را فردی خجالتی توصیف می کند. او راهی برای دور نگه داشتن خود از افراد دیگر دارد. شما ممکن است مانند ریوز باشید – بیشتر یک فرد درونگراست ، نه یک برون گرا. یا می توانید برعکس باشید.

هر اتفاقی که باشد ، درس اینجا است که در سکوت فرو رفته اید و یاد می گیرید که چگونه در کار خود وقت بگذرانید. شما هرگز نمی دانید که چه شگفتی هایی را در این کار خواهید یافت.

او سرنوشت دارد

تقریباً با توجه به اینکه برای موفقیت ، باید بتوانید خود را مسئول بدانید. ریوز شاهدی بر این حقیقت است ، با توجه به اینکه اغلب او را ثابت قدم و البته لجباز می دانند.

بدلکار ماتریکس و کارگردان مشترک جان ویک ، چاد استاهلسکی به وضوح کار با ریوز را دوست دارند. استاهلسکی می گوید میزان فداکاری او بسیار نادر است.

“این هیچ ارتباطی با تنبل بودن یا خجالتی بودن ندارد. این یک انتخاب است. این در مورد سطح متعهدی است که یک بازیگر یا بازیگر می خواهد برای یک پروژه متعهد شود. کیانو حاضر است شش ماه از وقت خود را برای یادگیری یک نقش بگذارد. بعضی از افراد سعی می کنند فیلم دیگری را تهیه کنند یا دو کار کنند. هنگامی که برای اولین بار با او ملاقات کردم او جراحی شده بود و او در این انبار بزرگ سرد و کونگ فو در حال انجام کراگن بریس بود. من می دانستم که او یک پسر جدی است. این استاندارد را برای بقیه روابط ما تعیین می کند. کاری که کیانو در آن ویدئو انجام می دهد از نظر رقابتی چشمگیر است. اسلحه واقعی ، گلوله واقعی ، اصابت اهداف واقعی. اگر به او گفتید برو قلاب دوزی را یاد بگیرد ، او می رود و در این کار متخصص است.

او اجازه می دهد مرگ – بله ، مرگ – او را تحریک کند

ممکن است کمی عذاب آور به نظر برسد اما واقعیت این است که همه ما روزی عبور خواهیم کرد. و از نظر ریوز ، این دلیل کافی است که هم اکنون بزرگ زندگی کند. همانطور که وی در مصاحبه با مجله مردانه گفت: “تو خواهی مرد – چیزهایی درست کن.”

ریوز بیش از این سهم منفی  زندگی شخصی خود را در دوست دختر و نوزادشان از دو دهه پیش دیده است. برای ریوز مدتی طول کشید تا درک کند که مانند بقیه ، او در حال پیر شدن است – و اگر می خواهد “ادامه بدهد ، ادامه بده” ، مهم نیست که باید جلو برود ، مهم نیست. “من همه موارد کلیشه ای هستم ، و شرم آور است. همه آنها هستند. فقط ، … اوه خدای من خوب. زمان کجا رفت؟ چطور اوضاع در حال تغییر است؟ چقدر وقتم مونده؟ من چه کاری نکردم؟ ”

او همیشه برای حرفه خود می جنگد

یکی از مهمترین درسهای شغلی که باید بخاطر بسپارید اهمیت بزرگترین طرفدار خودتان بودن است. از آنجا که در نهایت ، شما مسئول خودتان هستید ، این یک مانترا قدرتمند است – و آن چیزی است که ریوز مجسم می کند . او ناامیدهای زیادی داشته است ، اما برای آنچه می داند لیاقتش را دارد ایستاده است.

ریوز به Esquire گفت: “شما همیشه برای یک شغل می جنگید.” “منظور من ، چند نفر هستند که [لازم نیست نگران باشند] … نه: شما همیشه برای یک شغل می جنگید.”

 

نقل قول های بزرگ گتسبی درباره رویاها و ناامیدی

نقل قول های بزرگ گتسبی درباره رویاها و ناامیدی 

ترجمه اختصاصی از مقاله مجله گول کست By Flavia Medrut -October 4, 2019

گتسبی بزرگ که توسط اف. اسکات فیتزجرالد نوشته شده و در سال 1925 منتشر شده است ،جزو کلاسیک ادبیات آمریکا محسوب می شود و منجر به تعدادی اقتباس سینمایی و تلویزیونی شده است.

متأسفانه ، نویسنده آنقدر زندگی نکرد که ببیند کتابش به چنین موفقیتی رسیده است. این رمان در اولین اجرای خود کمتر از 20 هزار نسخه فروش کرد و برخی از منتقدان سبک نویسنده را “با زور مجبور” و کتاب را “احمقانه” خواندند.

گتسبی بزرگ درباره تلاش های این جوان ، جی گتسبی ، برای ابداع دوباره خود است. ما کل داستان را از دیدگاه راوی می بینیم – نیک کاراوی ، که از میانه غرب به نیویورک نقل مکان کرد و اکنون در همسایگی گتسبی زندگی می کند.

شخصیت اصلی یک رویاپرداز همیشگی است و دارای یک سبک زندگی واقعاً عجیب است. او در یک عمارت غول پیکر گوتیک زندگی می کند و هر شنبه شب مهمانی های پر زرق و برق برگزار می کند. اما شخصیت او یک اختراع کامل است زیرا گتسبی در واقع فقیر بزرگ شد و این حتی نام واقعی او نیست. تمام تلاش او برای ثروتمند شدن به جلب دوباره زن مورد علاقه او اختصاص دارد.

گتسبی بزرگ مضامینی مانند انحطاط ، آرمان گرایی ، عشق ، مقاومت در برابر تغییر ، موقعیت اجتماعی و البته بیش از حد را کشف می کند.

در اینجا 23 نقل قول گریت گتبی بزرگ از زرق و برق و ناامیدی آورده شده است. 

هر زمان که بخواهید از هرکسی انتقاد کنید … فقط بخاطر داشته باشید که همه مردم این دنیا از مزایای شما برخوردار نبوده اند.

 

بیاموزیم که دوستی خود را برای یک مرد وقتی زنده است نشان دهیم و نه بعد از مرگ.

 

من در درون بدون آن قرار داشتم ، به طور همزمان مسحور و دفع شده توسط انواع پایان ناپذیر زندگی.

 

کنار گذاشتن قضاوت ها امیدی بی نهایت است.

 

به ذهنم رسید که هیچ تفاوتی بین مردان ، از نظر هوش و نژاد وجود ندارد ، آنقدر عمیق است که تفاوت بین بیمار و سالم.

 

بنابراین ، ما قایق هایی را در برابر جریان می کوبیم که بی وقفه به گذشته منتقل می شویم.

 

هرکسی حداقل به یکی از فضایل اصلی خود مشکوک است و این از آن من است: من یکی از معدود افراد صادقی هستم که می دانم.

 

هیچ مقدار از آتش و طراوت نمی تواند آنچه انسان را در قلب شبح خود ذخیره می کند به چالش بکشد.

 

نوشیدن آب در بین افراد الکلی یک مزیت بزرگ است.

 

زندگی وقتی در پاییز شکننده می شود از ابتدا دوباره شروع می شود.

 

هر چند وقت یکبار ولگردی می کنم و خودم را گول می زنم ، اما همیشه برمی گردم ، و در قلبم او را همیشه دوست دارم.

 

با موفقیت بسیار بیشتری از یک پنجره به زندگی میتوان نگاه شود.

 

مهمانی های بزرگ را دوست دارم. آنها بسیار صمیمی هستند اما در مهمانی های کوچک هیچ گونه حریم خصوصی وجود ندارد.

 

همانطور که راه می رفتم دیگر تنها نبودم. من یک راهنما ، یک رهگیر ، یک ساکن اصلی بودم.

 

مردم ناپدید شدند ، دوباره ظاهر شدند ، برنامه هایی را برای رفتن به جایی تنظیم کردند و سپس یکدیگر را گم کردند ، یکدیگر را جستجو کردند ، چندمتر دورتر یکدیگر را پیدا کردند.

 

همدردی انسان محدودیت هایی دارد و ما راضی بودیم که اجازه دهیم تمام بحث های غم انگیز آنها با پشت چراغ های شهر محو شود.

 

چشمانشان به هم رسید و به هم خیره شدند و در فضا تنها بودند.

 

من نمی توانستم او را ببخشم یا دوستش نداشته باشم ، اما دیدم کاری که او کرده کاملاً موجه است.

 

آنها جمعیت پوسیده ای هستند … شما ارزش این را دارید که کل گروه لعنتی را کنار هم بگذارید.

 

او فشار دنیای بیرون را احساس می کرد و می خواست او را ببیند و حضور او را در کنار او احساس کند و مطمئن شود که بالاخره او کار درستی انجام می دهد.

نقل قول های مگان مارکل درباره واقعی و مهربان بودن

از آنجا که وی به عنوان گوگل ترین بازیگر زن سال 2016 انتخاب شد ، مگان مارکل واقعاً نیازی به معرفی بیشتر ندارد ، اما در ادامه صحبت های او ادامه خواهیم داد که وی بازیگر سابق آمریکایی و در حال حاضر دوشس ساسکس است.

مگان مارکل از پدری قفقازی الاصل ایرلندی و مادری آفریقایی-آمریکایی متولد شد. بزرگ شدن در یک خانواده نژاد مختلط باعث شد مارکل کار خود را برای کار دشوار آماده کند ، زیرا صنعت فیلم سازی بر اساس برچسب شناخته می شود. ظاهراً ، او برای نقش سیاه به اندازه کافی سیاه نبوده و برای یک نقش سفید نیز به اندازه کافی سفید نبود.

با این حال ، او سرانجام در سال 2011 با بازی در نقش اصلی راشل زین ، در سریال Suits ، در ایالات متحده آمریکا نام خود را به دست آورد. و ، بله ، او در هنگام ازدواج با شاهزاده هری بزرگترین آرزوی اکثر دختران کره زمین را تحقق بخشید.

گرچه ممکن است بسیاری از شما فکر کنید که این بزرگترین موفقیت او است ، اما باید بدانید که مارکل همیشه در مورد دفاع از حقوق زنان سرسخت بوده است ، مدتها قبل از اینکه دوشس شود ، او یک سفیر جهانی برای World Vision است و همچنان به قدرت دادن به مردم در سراسر جهان

در اینجا 15 نقل قول از مگان مارکل در مورد واقعی و مهربان بودن ، صرف نظر از موقعیت اجتماعی شما آورده شده است.

 

من فکر می کنم بزرگترین قسمت رئیس دختر بودن در دفتر ، خانه یا هرجایی که می روید فقط دانستن ارزش شماست.

 

فقط باید با خودمان مهربان باشیم. اگر با خودمان رفتاری که با بهترین دوستمان داشتیم رفتار کنیم ، می توانید تصور کنید که وضع ما چه وضع بهتری می شد؟

 

قادر به تفویض اختیار باشید ، زیرا بعضی کارها وجود دارد که شما فقط نمی توانید آنها را انجام دهید.

 

این واقعاً مهم است که به زنان جوان یادآوری شود که مشکلات آنها مهم است و صدای آنها شنیده می شود. حتی اگر احساس کند کوچک است ، واقعاً می تواند تأثیر بگذارد.

 

تأمل در جایی که از کجا آمده ام به من کمک می کند تا آنچه را که اکنون دارم ، درک کرده و متعادل کنم.

 

از نقاب خودتان بیرون بیایید. شما خودتان را همان گونه که هستید معرفی می کنید … هویتی را که می خواهید برای خود ایجاد می کنید.

 

این پنج پوند از دست رفته باعث خوشحالی شما نخواهد شد ، آرایش بیشتر شما را زیباتر نخواهد کرد ، این جمله معروف اکنون از جری مگوایر – “شما مرا کامل می کنید” – صریحاً صحیح نیست. شما با یا بدون شریک زندگی کامل هستید. شما همانطور که هستید کافی هستید.

 

یک انتخاب کنید: به زندگی خود ادامه دهید و در این ورطه خود-سوئتفاهم- تفاهم دچار سردرگرمی شوید ، یا اینکه هویت خود را مستقل از آن می یابید.

 

این که شما به عنوان یک شخص هستید فقط وقتی “مشهور” شوید ، تقویت می شود ، بنابراین اگر قلب خوبی داشتید ، تصور می کنم همان قلب خوب را داشته باشید همان کافیست

 

شهرت فرصتی است ، اما همچنین شامل مسئولیت است ، تمرکز کمتر بر دمپایی شیشه ای و بیشتر در هل دادن سقف های شیشه ای است.

 

شما باید از خود مراقبت کنید تا بتوانید حجم کار را کاملاً  مدیریت کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که در امنیت هستید و هرگز خود را در موقعیت مصالحه قرار ندهید.

 

شما می توانید زنی باشید که می خواهد زیبا به نظر برسد و همچنان در برابر برابری زن بایستید.

 

من هرگز نخواسته ام بانویی شوم که ناهار می خورم – من همیشه دوست داشته ام زنی باشم که کار می کند. و این نوع کار همان چیزی است که روح من را تغذیه می کند و به هدف من دامن می زند.

 

 

نقل قول های بیلی الیش که باعث میشه خودتون رو در آغوش بگیرید

نقل قول های بیلی الیش که باعث میشه خودتون رو در آغوش بگیرید 

ترجمه احتصاصی از مجله گل کست BY  Flavia Medrut October 7, 2020

بیلی ایلیش خواننده و ترانه سرا آمریکایی است که پس از انتشار اولین ترک خود با عنوان Ocean Eyes 2016 موفقیت به محبوبیت دست یافت.

بیلی در خانواده ای از نوازندگان متولد شد ، و حتی اگر او قصد نداشت خواننده شود ، به نظر می رسد که او قرار بود یک حرفه موسیقی استثنایی داشته باشد. در سن 8 سالگی او به یک گروه کر وارد شد و تا زمانی که 11 ساله شد ، بیلی آهنگ های خود را می نوشت.

او فقط در سن 18 سالگی موفق شد جوانترین هنرمندی شود که در 62 شوی جوایز سالانه گرمی در سال 2020 موفق به کسب هر چهار دسته اصلی شده است. تعجبی ندارد که چرا. ترانه های او شما را به رقص وا می دارد و بسیاری از متن هایش اثبات می کنند که او فراتر از سن خود خردمند است.

ایلیش ، نوجوانی که مسیر موفقیت خود را پیمود ، میلیون ها طرفدار از سراسر جهان به دست آورد. به نظر می رسد همه عاشق موسیقی و توانایی او در وفادار ماندن به بهترین خودش هستند. بیلی بی گمان برای برخی جنجال برانگیز است ، اما برای برخی دیگر جالب است ، قطعاً یک هنرمند بی نظیر موسیقی است.

نقل قول های بیلی الیش که باعث میشه خودتون رو در آغوش بگیرید 

من همیشه هر کاری که می خواهم انجام داده ام و همیشه دقیقاً همان چیزی بوده ام که هستم.

 

من نمی دانم چگونه بدون موسیقی کار کنم. وقتی آن را درست نمی کنم ، به آن گوش می دهم. این به من شجاعت می دهد و از ذهن من مراقبت می کند.

 

زمان به نوعی یک چیز شگفت انگیز است زیرا شما می توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید. من فکر می کنم مردم زمان را دست کم می گیرند … من نمی خواهم فقط ساعتها روی تلفنم بنشینم.

 

در اذهان عمومی ، دختران و زنانی که دیدگاه قوی دارند متنفر هستند. اگر شما یک دختر با عقیده هستید ، مردم فقط از شما متنفر هستند. هنوز هم افرادی هستند که از زنان موفق می ترسند و این خیلی ننگ است.

 

کلمات از برخی سر و صدا ها قدرتمندتر هستند. سر و صدا زیاد دوام نخواهد آورد. متن ترانه بسیار مهم است و مردم این را درک نمی کنند.

 

همیشه اتفاقات بدی رخ خواهد داد. اما می توانید آن را بنویسید و از آن آهنگ بسازید.

 

من افسردگی زیادی را پشت سر می گذارم ، و می دانم که افراد دیگر نیز چنین می کنند ، اما من یک خروجی دارم که بسیاری از مردم از آن استفاده نمی کنند. اگر چنین چیزی در درون خود دارید و نمی توانید آن را بیرون بیاورید ، چه کاری انجام می دهید؟

 

هرگز نوعی نبوده اید که به کسی اجازه دهید حق را ببیند.

 

احساس می کنم می نویسم تا مردم بتوانند آن را به عنوان خودشان در نظر بگیرند. اگر آهنگ من دقیقاً در مورد زندگی شما در حال حاضر است ، پس همینطور است. من حتی نمی خواهم بگویم که مال من است ، زیرا مال شما است.

 

به ندرت پیش می آید که کسی برای نظرات یک دختر نوجوان ارزش قائل شود.

 

من بدون هیچ مشکلی می خندم

 

من واقعاً آنقدر عصبی نمی شوم ، یا اگر چنین کنم فقط خودم می دانم. همه چیز در درون من است. من در مخفی کردن همه چیز تبحر دارم.

 

آنچه باعث ماندگاری یک ترانه می شود محتوای واقعی ذهنی است که کمی بیشتر به چیزهای خاصی فکر می کند. بسیاری از هنرمندان واقعاً خیلی سخت فکر نمی کنند.

 

گاهی اوقات چاپلوسی است وقتی مردم شما را کپی می کنند ، اما گاهی اوقات به نقطه شکست می رسد.

 

من می دانم که شما اهمیتی نمی دهید ، اما آیا می توانید گوش دهید؟

 

مردم فکر می کنند برای نوشتن در مورد آن باید چیزی را پشت سر بگذارید و شما کاملاً این کار را نمی کنید. می توانید درباره کفش بنویسید. این یک داستان است.

 

من همیشه دوست داشتم مشغول باشم اگر یک هفته کاری نداشته باشم ، فقط دیوانه ام می کند.

 

من حتی آنها را طرفدار نمی نامم. من این را دوست ندارم آنها به معنای واقعی کلمه فقط بخشی از زندگی من هستند. آنها بخشی از خانواده من هستند. فکر نمی کنم آنها در سطح پایین تری از من باشند. فکر نمی کنم چیزی جز برابری با همه آنها باشم. بنابراین بله ، آنها اساساً همه خواهر و برادرهای من هستند.

 

من خوب نیستم ، احساس می کنم خیلی پراکنده هستم ، نگو من همه چیز مهم هستم.

 

نمی خواهم بگویم خونسرد هستم ، زیرا واقعاً چنین احساسی ندارم. من اصلاً اهمیتی نمی دهم و حدس می زنم این چیزی است که مردم فکر می کنند جالب است.

 

همین که هر دو خداحافظی کردیم ، بگذارید بگذارید برود ، بگذارید بگذارم بروید.

 

واقعاً سرگرم کننده است که خود را در یک شخصیت قرار دهید – در کفش هایی که معمولاً از آن استفاده نمی کنید.

 

من دوست دارم که بر چگونگی شکل ظاهری ، احساس و نحوه رفتار خودم کنترل داشته باشم.

 

راستش هیچ چیز مرا نمی ترساند.

نقل قول های کوئنتین تارانتینو تا برای خلاقیت خود بلند پروازانه باشید…

نقل قول کوئنتین تارانتینو برای خلاقیت خود بلند پروازانه باشید…

ترجمه اختصاصی مقاله گول کست

کوئنتین تارانتینو کارگردان ، فیلمنامه نویس و بازیگر آمریکایی است که فیلم هایش موفقیت های منتقدان و تجاری را به دست آورده است.

این کارگردان مشهور از زمانی که به خاطر می آورد عاشق تماشای فیلم بوده است. این کار مورد علاقه او از کودکی بود. او از مدرسه متنفر بود و در نتیجه دبیرستان را رها کرد و در یک فروشگاه ویدیو استخدام شد.

در آن زمان ایده خوبی به نظر می رسید و تارانتینو می گوید اگر او یک هنرمند درونی نداشت که برای بیرون آمدن فریاد می کشید ، زندگی رضایت بخشی بود. بنابراین او به جای فقط تماشای فیلم ، گام در ایجاد آنها برد.

اولین کارگردانی وی با بازی Reservoir Dogs (1992) بود ، اما موفقیت واقعی او با Pulp Fiction (1994) حاصل شد. ظاهراً تارانتینو یک هدف 10 فیلمه از خود تحمیل کرده است و Once Upon A Time In Hollywood (2019) به عنوان نهم خود معرفی شده است. قطعاً کنجکاو هستیم که ببینیم دهمین فیلم او در واقع پایان کارگردانی وی است.

تارانتینو با توانایی دیدن دیدگاه خاص خود روی صفحه ، در حال حاضر یکی از کارگردانهای برجسته تاریخ سینما است.

در اینجا جمله های  Quentin Tarantino درباره جاه طلبی و خلاقیت آورده شده است:

 

فهمیدم که باید ضعیف ترین حلقه زنجیره ام باشم. و این باعث می شود من قویتر باشم ، باعث می شوم که سریعتر بدوم.

 

من می خواهم انتظارات را بالا ببرم. من می خواهم شما را دور کنم.

 

ایده های خوب زنده می مانند.

 

فیلم ها مربوط به آخر هفته ای نیستند که اکران می شوند و در طرح بزرگ چیزها ، شاید مهمترین زمان زندگی یک فیلم باشد.

 

من از ترس راه خود را بزرگ می کنم.

 

آنچه فکر می کنید مردم می خواهند بخوانند ننویسید. صدای خود را پیدا کنید و درباره آنچه در قلب شماست بنویسید.

من می خواهم به خطر بیفتم که سرم را به سقف استعدادم بزنم. من می خواهم واقعاً آن را آزمایش کنم و بگویم: خوب شما آنقدر خوب نیستید. شما تازه به سطح اینجا رسیدید. من هرگز نمی خواهم شکست بخورم ، اما می خواهم هر بار بیرون دروازه شکست بخورم.

 

فکر نمی کنم چیزی برای ترسیدن وجود داشته باشد. شکست ، پاداش های بزرگی به همراه دارد – در زندگی یک هنرمند.

 

اگر پاسخ های من شما را ترسانده است ، شما باید دیگر از پرسیدن سوالات ترسناک دست بردارید.

 

نمی توانستم چیزی را هجی کنم. چیزی یادم نمی آمد ، اما می توانستم به یک فیلم بروم و می دانستم چه کسی در آن بازی کرده ، چه کسی آن را کارگردانی کرده است.

 

یک نویسنده باید این صدای کوچک را در درون شما داشته باشد که می گوید ، حقیقت را بگویید. چند راز را در اینجا فاش کنید.

 

در واقع فکر می کنم یکی از نقاط قوت من قصه گویی من است.

 

فیلم های من به طرز دردناکی شخصی هستند ، اما من هرگز سعی نمی کنم به شما اطلاع دهم که چقدر شخصی هستند. وظیفه من این است که شخصی شود و همچنین مبدل به این موضوع شوم که فقط من یا افرادی که من را می شناسند می دانند که چقدر شخصی است. ‘Kill Bill’ یک فیلم کاملا شخصی است.

 

آقایان کنجکاوی من را داشتید … اما اکنون توجه من را جلب کرده اید.

 

خشونت در زندگی واقعی وحشتناک است. خشونت در فیلم ها می تواند جالب باشد. این فقط یک رنگ دیگر برای کار است.

 

در زندگی واقعی هیچ آدم بدی وجود ندارد. همه فقط دیدگاه خاص خود را دارند.

 

دو راه وجود دارد: راه من و بزرگراه.

 

آن وقت است که می دانید کسی را واقعاً خاص پیدا کرده اید. وقتی می توانید فقط یک دقیقه فک کنید و سکوت را به راحتی تقسیم کنید. داستان عامهپسند

 

شخصیت می رود راه طولانی.

 

من اعتقاد ندارم که باید روی صحنه بمانید تا زمانی که مردم از شما می خواهند پیاده شوید. من فکر ترک آنها را کمی بیشتر دوست دارم.

 

احساسات همیشه بر سردی و زیرکی پیروز خواهند شد. وقتی صحنه ای احساسی کار می کند و جالب و باهوش است ، عالی است. این همان چیزی است که شما می خواهید.

 

یکی از امتیازاتی که شما برای زندگی در یک هنرمند و خلق دنیای خود دارید و همه چیز این واقعیت است که در بین زمان ها می توانید به نوعی آنها را هر طور که می خواهید هزینه کنید.

 

اگر می خواهید فیلم بسازید ، آن را بسازید. منتظر کمک هزینه نباشید ، منتظر شرایط مناسب نباشید ، فقط آن را تحویل بگیرید.

 

فقط به این دلیل که شخصیت هستید به معنای شخصیت بودن نیست.

درس هایی از ایلان ماسک

درس هایی از ایلان ماسک

ترجمه اختصاصی از مقاله مجله موفقیت مترجم: مهدی وفایی مطلق By Michael Mooney | June 23, 2020

او را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید – و افراد زیادی وجود دارند که از هر نظر احساس شور و اشتیاق دارند – کل زندگی وی یک سری درس بوده است.

مشکلاتی برای حل وجود دارد
(فقط سود حاصل از آن را کسب نکنید)

در حال حاضر ، پشت پرده ماسک کارآفرین است: متولد آفریقای جنوبی ، طراحی و فروش یک بازی ویدیویی در سن 12 سالگی ، برای کالج ، سپس به آمریکا به کانادا نقل مکان کرد ، سپس دو روز از استنفورد از مدرسه فارغ التحصیل شد. اولین شرکت او با بیش از 300 میلیون دلار فروخته شد ، دومین شرکت او – چه چیزی به پی پال تبدیل می شود – با قیمتی بالغ بر 1.5 میلیارد دلار فروخته شد و شخصاً بیش از 150 میلیون دلار از ماسک درآمد. سپس او SpaceX ، اولین شرکت موفق مسافرتی فضایی موفق را آغاز کرد و به ایجاد تسلا کمک کرد.

اگرچه غالباً در این داستان گم می شود ، این واقعیت است که در حالی که ماسک چهار میلیارد دلار مشاغل ایجاد کرده است ، پول هرگز انگیزه محرک او نبود. در حقیقت ، در چندین نوبت ، او تقریباً تمام ثروت خود را در شرط بندی های کلان برای خود سرمایه گذاری کرد ، و این تواناییش برای حل برخی از بزرگترین مشکلات جهان بود.

با اولین شرکت خود با نام Zip2 ، مشک و برادرش در صدد بودند که حضور زودرس اینترنتی را در مشاغل محلی فراهم کند. سپس آنها قصد داشتند معاملات مالی آنلاین را ساده تر كنند. با تسلا With و همچنین شرکت SolarCity ، شرکت پانل خورشیدی که وی با پسرخاله های خود شروع به کار کرد – هدف این است که به تولید و مصرف انرژی تجدید پذیر کمک کند.

او گفت که او SpaceX را در تلاش برای ایجاد  بشریت به گونه ای چند سیاره ای خلق کرد و امیدوار است تا اوایل سال 2040 یک مستعمره هزاران نفری در مریخ داشته باشد.

اما حتی در تلاشهای کمتر شناخته شده او ، تکانه اولیه تمایل به حل مشکلات در مقیاس بزرگ بوده است. در سال 2013 ، موسک برنامه خود را برای “Hyperloop” به یک سیستم حمل و نقل پر سرعت با لوله های عظیم تحت فشار نشان داد و خاطرنشان کرد که دوست دارد مردم بتوانند بین سانفرانسیسکو و لس آنجلس فاصله بگیرند حدود 35 دقیقه طی کنند. چند سال بعد ، ماسك اعلام كرد كه خواستار تغییر شیوه انجام تونل سازی است.

اوایل یک صبح در سال 2016 بود. هنگامی که وی یک سری توییت ارسال کرد ، ظاهراً ماسک در یک ساعت در ترافیک گیر افتاده بود: “ترافیک به من آسیب می زند. من می خواهم یک دستگاه خسته کننده تونل بسازم و شروع به حفاری کنم … ” من واقعاً قصد دارم این کار را انجام دهم. این شرکت “شرکت خسته کننده” نامیده می شود.

در ابتدا به نظر می رسید مانند یک شوخی غیرمستقیم است. اما یک ماه بعد ، وی دوباره توییت کرد: “پیشرفت هیجان انگیز در جبهه تونل. برنامه ریزی کنید تا حفر کردن را در یک ماه یا همین حدود آغاز کنید. ” پاسخ ها از او سؤال كردند كه آیا او جدی است — و ماسك گفت كه او است.

در حالی که این اتفاق می افتاد ، ماسک و SpaceX به دنبال حل مشکلاتی بودند که به نظرشان مشکل دیگری است. از سال 2015 این شرکت شروع به کار بر روی چیزی کرد که آنها Starlink نامیدند ، یک صورت فلکی پیشنهادی از ماهواره ها که امکان دسترسی به اینترنت ماهواره ای با سرعت بالا در سراسر جهان را فراهم می کند. این امر قابلیت باند پهن کم هزینه را برای جوامع کم برخوردار در سراسر کره زمین فراهم می کند.این طرح شامل راه اندازی هزاران ماهواره در مدار با هزینه گزارش شده 10 میلیارد دلار است. بارها و بارها ، موضوع کار او تلاشی است برای یافتن نیازهای برآورده نشده و برآورده ساختن آنها.

برخی از مشکلاتی که او در تلاش برای حل آن است وجود دارد . در همین زمان ، ماسک همچنین OpenAI ، یک شرکت تحقیقاتی غیرانتفاعی را برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از هوش مصنوعی ایجاد کرد – چیزی که او به عنوان یک خطر بالقوه کشنده برای گونه های ما می داند.

غیر ممکن است یک عقیده است 

ایده اصلی SpaceX این بود که شرکت های خصوصی می توانند بهتر از مجموعه نظامی و صنعتی آمریكا عمل كنند و درنهایت سفرهای فضایی را دوباره برقرار كنند. از آنجا که بسیاری از افراد دیگر از جاه طلبی های او مسخره می کردند ، ماسک برای سالها تنها سرمایه گذار این شرکت بود. به این معناست که ، حتی پس از ایجاد دو شرکت سودآور ، او نمی تواند دیگران را از دیدگاه خود قانع کند.

او هرگز در زمینه مهندسی هوافضا کار نکرده است ، اما این مانع وی نشده است. پس از چندین سفر به روسیه برای قیمت گذاری موشک ها ، ماسک تصمیم گرفت کارآمدترین راه برای وارد کردن یک وسیله نقلیه به مدار را برای این شرکت بسازد که بتواند با استفاده از مواد اولیه ، آن را ساخت و قطعات جدید و مراحل مختلفی را که طی می کرد ، اختراع کند. این به او کمک کرد تا کل روند را ساده تر کند.

سالها قبل از آنكه حتی SpaceX حتی به پرتاب اولین موشك خود نزدیك شود ، ماسك توجه خود را به یك مسئله دیگر به ظاهر غیرقابل حل تبدیل كرد: از بین بردن بشریت از سوخت های فسیلی. در سال 2004 ، ماسک به یک سرمایه گذار اولیه و رئیس هیئت مدیره Tesla Motors (اکنون شرکت تسلا موتور) تبدیل شد. چندین دهه محكوم شده بود كه اتومبیلهای برقی بدون داستان موفقیتی در این زمینه حضور داشته باشند. اما ماسک معتقد بود که می توان این کار را انجام داد.

هدف این بود که ابتدا تعداد محدودی از خودروهای اسپرت لوکس ساخته شود که بدون سوختن بنزین بتوانند از بهترین وسایل نقلیه در جاده ها پیشی بگیرند. مرحله 2 ساخت ماشین الکتریکی با قیمت متوسط و با حجم بالاتر بود. سپس ، این برنامه برای ساخت تعداد بیشتری از اتومبیل های برقی و کامیون های ارزان قیمت تر بود.

همه شرکت های او طی چند سال اول موفق بودند. در سال 2006 ، SpaceX بودجه ای را از ناسا به ارزش تقریبی 300 میلیون دلار تأمین کرد. تسلا تولید Roadster خود را در سال 2008 آغاز کرد ، یک ماشین دو درب براق که می توانست 0 تا 60 را در مدت چهار ثانیه باتری الکتریکی طی کند که می توانست بیش از 200 مایل پیش از آنکه نیاز به شارژ داشته باشد حرکت کند. آرنولد شوارتزنگر ، جورج کلونی و لئوناردو دی کاپریو جزو اولین خریداران مشهور بودند. به همین ترتیب ، SolarCity به سرعت دومین نصب کننده پانل های خورشیدی در کشور شد.

در فوریه سال 2017 ، فقط دو ماه پس از توئیت اولیه “شرکت خسته کننده” ، شهردار لس آنجلس قرار بود از دفاتر SpaceX در هاوتورن بازدید کند. دو روز قبل از این بازدید ، ماسک از برخی از مهندسان خود پرسید که شروع به حفر سوراخ در پارکینگ شرکت – در جایی که از آنها مجوزی نمی خواهند؟ به او گفته شد هفته ها طول می کشد تا قسمت زیادی را پاک و شروع به حفر کند.بنا بر گزارش ها ، ماسک پاسخ داد: “امروز شروع کنیم و ببینیم بزرگترین حفره ای که می توانیم بین امروز و بعد از ظهر یکشنبه بکشیم چیست.”

طی چند ساعت ، ماشینها جابجا شده و سوراخی آغاز شد. در زمان بازدید شهردار ، پس از حفر 24 ساعت شبانه روز ، این سوراخ به طول 30 پا ، 50 پا طول و 15 فوت عمق داشت. سال بعد ، شرکت خسته کننده از SpaceX جدا شد.

آنچه به نظر می رسید که به عنوان یک شوخی باهوش شروع شود ، اکنون یک تجارت مستقل بوده است و برنامه هایی برای ساخت تونل در چندین شهر آمریکایی دارد. در سال 2019 ، شرکت خسته کننده با قراردادی 48 میلیون دلاری با شهر لاس وگاس به دلیل پروژه شاتل کردن افراد در زیر مرکز همایش های لاس وگاس پیروز شد.

چند روز پس از تلاش برای پارکینگ ، SpaceX همچنین اولین ماهواره های آزمایش پرواز Starlink خود را راه اندازی کرد. در سال 2019 ، این شرکت بیش از 60 ماهواره را به مدار پرتاب کرد. از آوریل گذشته ، بیش از 350 ماهواره Starlink فعال بودند.

البته ، ماسک اولین کسی نبود که ایده ای برای موشک های صنعت خصوصی ، یا یک شرکت سودآور اتومبیل برقی یا روش جدیدی برای تونل از طریق زمین داشته باشد. اما این ایده ها هرگز مانند او نیروی محرکه و خلاقانه مانند  نداشتند که بتوانند بسیاری از افراد را در مورد آنچه ممکن است متقاعد کنند.

وحشت نکنید .

این رویکرد به خوبی از لحاظ حرفه ای به ماسک نیز خدمت کرده است ، زیرا تلاطم های زیادی رخ داده است. در ابتدا ، تسلا قصد داشت از تعدادی از تأمین کنندگان قطعات مختلف استفاده کند ، اما سرانجام متوجه شد که این شرکت برای ساخت تقریباً هر قسمت از اتومبیل ها – و ماشین هایی که آن قسمت ها را ساخته اند – نیاز دارد.

حرکت نخستین Roadsters در حال حاضر کندتر از آنچه انتظار می رفت هنگام رکود سال 2008 بود ، پیش رفت. ماسک مجبور شد بیش از دو برابر سرمایه گذاری اولیه خود را انجام دهد و این شرکت از دولت ایالات متحده آمریکا وام خواست. تقریباً در همین زمان ، ماسک اولین طلاق خود را پشت سر گذاشت.

SpaceX نیز مبارزات خود را داشته است. سه پرتاب موشک اول این شرکت با انفجارهای قبل از ورود به مدار به پایان رسید. نه تنها به نظر می رسید که سفر به فضا به صورت خصوصی غیر ممکن است و سرمایه گذاری محکوم باشد ، سرمایه اولیه 100 میلیون دلاری موسک نیز عمدتاً از بین رفت. اما در طی چند روز از انفجار سوم ، او به جهانیان اعلام كرد كه می داند چه اشتباهی رخ داده است و بودجه برای پرتاب چهارمین را تأمین کرده است. از آنجا که موسک به طور مداوم رویکرد توسعه دهنده نرم افزار را به مشاغل اعمال می کند – به سرعت حرکت می کند ، رویکردهای ایجاد شده برای مشکلات را نادیده می گیرد ، سرعت را تغییر می دهد — SpaceX توانست ظرف چند ماه دوباره امتحان کند.

چندی نگذشت که چهارمین پرتاب موفقیت آمیز بود ، SpaceX اولین شرکت خصوصی بود که محموله ها را به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل داد. پرتاب های موفق تر با ظرفیت های فزاینده تر وجود دارد. طی چند سال ، این شرکت قراردادی ناسا به ارزش 1.6 میلیارد دلار به دست آورد.

ماسک ادعا می کند که شرکت سودآور است. او همچنین گفت که امیدوار است تا سال 2040 مستعمره ای 80،000 نفری را در مریخ تأسیس کند.

تسلا نیز عقب برگشت. در یک مقطع ، در یک بحث و گفتگو در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ، میت رامنی از تسلا به عنوان نمونه ای از سرمایه گذاری های بد توسط دولت اوباما یاد کرد. در همان سال ، شرکت Model Model S را منتشر کرد ، یک سدان شیک که می تواند از 0 تا 60 در کمتر از سه ثانیه برود و باتری با قدرت تقریباً 400 مایل دوام داشته باشد – و همچنین با یک خلبان خودکار ، خود رانندگی همراه است.

تسلا نه تنها وام دولت خود را نه سال قبل بازپرداخت كرد ، مالیات دهندگان آمریكایی با سود حدود 20 میلیون دلار سود این شركت را به دست آوردند. در نقاط مختلف طی یک سال گذشته ، تسلا از نظر سرمایه بازار ارزش بیشتری نسبت به جنرال موتورز و فورد به همراه داشته است.

در سال 2018 ، هنگامی که SpaceX موشک سنگین Falcon Heavy – قدرتمندترین موشک خود را که تاکنون پرتاب شد- آزمایش کرد ،، شامل ماشین خود ماسک Roadster بود. . عکس هایی از اتومبیل که در حال چرخش در کره زمین است نشانه ای بر روی داشبورد نشان می داد. در این مقاله آمده است: وحشت نکنید!”

موفقیت نیاز به فداکاری دارد

تمرکز شدید ماسک افسانه ای است. از داستانهای وی که در هفته 120 ساعت کار می کند تا راهی که بتواند مشکل را از بین ببرد ، در دنیایی از افکار خود گم شده است. این همیشه به یک همراه یا همکار عالی تبدیل نمی شود. اما این بخشی از فداکاری است که وی در حمله به برخی از مهمترین مشکلات این سیاره انجام داده است.

وی گفت: “هیچ کس تا به امروزبا 40 ساعت کار در هفته جهان را تغییر نداده است.”

ثروت او 20 میلیارد دلار تخمین زده می شود ، اما به نظر می رسد تا ابد بی قرار است. او گفت که ذهن او غیرقابل کنترل و گاه غیرقابل تحمل می شود. و موفقیت های او مهم نیست ، او همیشه در حال مبارزه با کسی یا چیزی است.

با نگاهی کوتاه به این سالها ، او به جهانیان نشان داد که او یک ربات یا بیگانه نیست. در واقع ، احساسات او می تواند به همان اندازه انگیزه او برای نوآوری باشد. او و همسر اولش ، جاستین ویلسون ، حضانت پنج پسر خود را به اشتراک می گذارند.

پسر اول آنها در سن 10 هفتگی در اثر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد درگذشت.) در ماه مه ، او و گریمز از پسر بچه دیگری استقبال کردند. به گفته اکثر ، ماسک یک پدر متوجه است ، اما ویلسون همچنین نوشته است که ازدواج آنها “ناسالم” بوده است. ماسک سه بار طلاق گرفته است. طبق گزارش ها او با پدرش صحبت نمی کند. و او در مورد تنهایی عمیق او علنی صحبت می کند.

او  کارمندانش نیز قربانی می کند. برای دیدار با برخی مهلت های جاه طلبانه موسک ، بسیاری دیگر از مهندسین ، ماشینیان ، طراحان و توسعه دهندگان 10 ساعت در روز و هفت روز در هفته کار می کنند .

ماسک در اپیزود 60 دقیقه ای درباره استرالیا درباره ساختن تسلا بزرگترین باتری لیتیوم یونی جهان در استرالیا جنوبی ، گفت تقریباً غیرقابل دستی ، رفع بحران ویرانگر انرژی این کشور “آسان” خواهد بود. وقتی گفته شد که هزینه زیاد انرژی باعث می شود برق چیزی از کالاهای لوکس باشد ،حرف  ماسک باورنکردنی بود.

“واقعاً؟” دوباره پرسید

به او گفته شد که استرالیایی هایی وجود دارد که هر روز تعجب می کنند که آیا می توانند چراغ خود را روشن کنند ، با تعجب از اینکه آیا باید بدون غذا بروند.

ماسک گفت: “من چنین انتظاری را نداشتم.” سرش را چرخاند ، لحظه ای نگاه کرد و سخت بلعید. سپس به گزارشگر نگاه کرد و با اطمینان گفت:

وی گفت: “ما سخت تر کار خواهیم کرد.”

یک چشم انداز قدرتمند می تواند برای برخی از موارد کمی کوچک به وجود بیاید

ماسک از میان می رود و برخی از ویژگی های دیگر در مورد کامیون جدید را توضیح می دهد: سیستم تعلیق هوای تطبیقی ، تخت غول پیکر کامیون ، سرعت باورنکردنی و قابلیت های بکسل. این شتاب سریع تر از پورشه 911 است و می تواند یک فورد F-150 را در یک جنگ سخت از بین ببرد. او توضیح می دهد که قیمت زیر 40000 دلار شروع می شود و جمعیت در اتاق دوباره غرق می شوندو شیشه کامیون میشکند.

در توییتر و در بخش دیدگاه های پخش مستقیم این رویداد در یوتیوب ، مردم در حال حاضر حدس می زنند که تا چه اندازه سهام تسلا رکود خواهد زد. در عرض چند دقیقه ، روزهایی وجود دارد که درباره پنجره های شکسته شوخی می کنند. منتقدان بدن را “کینه توز” می نامند. بعضی از Redditor می گویند این همه اشکال است.

قبل از اینکه کسی تذکر بدهد ، ماسک تقریباً در صحنه ایستاده است: چیز دیگری است.

او می گوید: “آره ،” “ما همچنین ATV ساختیم.”

مردی که در کلاه ایمنی قرار دارد ، چهار چرخ سیاه و سفید براق را روی صحنه سوار می کند. او در را باز می کند و ATV را مستقیماً به تخت کامیون سوار می کند. ماسک توضیح می دهد که برخی از مدل های کامیون نیز با چهار چرخ همراه خواهند بود.

در انتهای ارائه ، ماسک به جمعیت می گوید که این شرکت تا ساعات شب سواری را در سیبرتراک ارائه می دهد. او مانند میزبان یک مهمانی بزرگ ، او همه را تشویق می کند که ، اوقات خوبی داشته باشند. سپس ، درست قبل از پیاده شدن ، یک لحظه یا دو لحظه مکث می کند.

سهام شرکت در حقیقت طی روز بعد حدود 6 درصد کاهش می یابد. اما مردم به بینش ماسک اعتماد دارند. آنها به توانایی او در دیدن اعتماد دارند. کمتر از یک هفته بعد ، تسلا اعلام خواهد کرد که بیش از 250،000 پیش سفارش برای Cybertruck دریافت کرده است ، که نماینده میلیارد ها دلار درآمد آینده است.

در طی چند هفته ، سهام شرکت به آنچه که فقط در طی چند ماه قبل از فاش شدن Cybertruck بود ، به سطح جدید تقریباً چهار برابر خواهد رسید. دوست دختر او ، گریمز نیز اعلام خواهد کرد که از ماسک باردار است.

طراحی آینده آسان نیست. در هر فرایند ابتکاری همیشه اشکالاتی وجود خواهد داشت. زندگی پر است از لحظات شرم آور ، شیشه شکسته غیر منتظره ، منتقدان خوشحال می شوند که شما را به مبارزه می بینند. تعداد زیادی از مردم شکست می خورند یا از بین می روند.

اما این ماسک است. در عوض ، بازوها و کمان های خود را به روی مخاطب باز می کند. سپس او با یک قدم هدفمند در ایستگاه خاموش راه می رود ، آماده برای حل یک مشکل جدید است.